Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni nesil yolcu uçakları tasarlanıyor / Turizm Haberleri

19 Ocak, 2011 | 13:29

Yeni nesil yolcu uçakları tasarlanıyor / Turizm Haberleri

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, geleceğin yolcu uçaklarını tasarlamaları için 3 dev firmayla sözleşme imzaladı.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, sessiz, enerji tasarrfulu uçaklar için 3 tasarımı kabul etti. 2025 ‘te faaliyete geçmesi planlanan yeni nesil uçaklar için 3 firma NASA’yla kontrat imzalama hakkı elde etti.

National Turk ‘ün haberine göre, NASA, yeni nesil uçaklar için teklif veren Lockheed Martin, Northrop Grumman ve The Boeing Company ‘nin verdiği teklifleri 2010 ‘un son aylarında kabul etti. 3 firma hazırladıkları konseptleri için 2011 ‘de araştırma ve test yapma konusunda NASA ‘yla kontrat imzaladı.

NASA ‘ya göre; her dizayn sesin yüzde 85 hızında uçabilecek, 7,000 mil gidebilecek ve 22 ton ile 44 ton arasında yolcu ve yük taşıma kapasitesine sahip olacak.

Yılın geri kalan bölümünde her şirket araştırma, test, simulasyon, yenilik ve teknolojileri saklama ve geliştirme hakkına sahip olacak, yeni nesil uçakları üretme konusunda önemli bir adım atmış olacak.

NASA, gelecekte daha geniş, hızlı, az yakıt tüketen ve şimdiki örneklerinden temiz uçaklar üretmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

İşte NASA ‘yla sözleşme yapan 3 firmanın tasarımları:

NASA ‘yla sözleşme yapan Boeing’in modeli:

Rothrop Grumman’ın tasarımı:NASA’yla sözleşme yapan ve günümüz uçaklarına benzeyen belki de tek örnek Lockheed Martin’e ait:


YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi, geleceğin uçakları, Lockheed Martin, Nasa, Northrop Grumman, tasarım, Teknoloji, Teknoloji Haberleri, The Boeing Company, Turizm Haberleri, Uçak,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları