Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni nesil yolcu uçakları tasarlanıyor / Turizm Haberleri

19 Ocak, 2011 | 13:29

Yeni nesil yolcu uçakları tasarlanıyor / Turizm Haberleri

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, geleceğin yolcu uçaklarını tasarlamaları için 3 dev firmayla sözleşme imzaladı.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, sessiz, enerji tasarrfulu uçaklar için 3 tasarımı kabul etti. 2025 ‘te faaliyete geçmesi planlanan yeni nesil uçaklar için 3 firma NASA’yla kontrat imzalama hakkı elde etti.

National Turk ‘ün haberine göre, NASA, yeni nesil uçaklar için teklif veren Lockheed Martin, Northrop Grumman ve The Boeing Company ‘nin verdiği teklifleri 2010 ‘un son aylarında kabul etti. 3 firma hazırladıkları konseptleri için 2011 ‘de araştırma ve test yapma konusunda NASA ‘yla kontrat imzaladı.

NASA ‘ya göre; her dizayn sesin yüzde 85 hızında uçabilecek, 7,000 mil gidebilecek ve 22 ton ile 44 ton arasında yolcu ve yük taşıma kapasitesine sahip olacak.

Yılın geri kalan bölümünde her şirket araştırma, test, simulasyon, yenilik ve teknolojileri saklama ve geliştirme hakkına sahip olacak, yeni nesil uçakları üretme konusunda önemli bir adım atmış olacak.

NASA, gelecekte daha geniş, hızlı, az yakıt tüketen ve şimdiki örneklerinden temiz uçaklar üretmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

İşte NASA ‘yla sözleşme yapan 3 firmanın tasarımları:

NASA ‘yla sözleşme yapan Boeing’in modeli:

Rothrop Grumman’ın tasarımı:NASA’yla sözleşme yapan ve günümüz uçaklarına benzeyen belki de tek örnek Lockheed Martin’e ait:


YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi, geleceğin uçakları, Lockheed Martin, Nasa, Northrop Grumman, tasarım, Teknoloji, Teknoloji Haberleri, The Boeing Company, Turizm Haberleri, Uçak,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları