Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Mercedes-Benz Vito dünya lansmanı Berlin’de gerçekleşti

04 Ağustos, 2014 | 14:41

Mercedes-Benz, hafif ticari araç pazarının gözde modeli Vito’nun dünya lansmanını Berlin’de gerçekleştirdi.

Çok çeşitli alanlarda kullanım olanağı sunan yeni Vito, özellikle yeni motor ve şanzımanları, tamamen yenilenmiş sürüş sistemi ve güvenlik donanımları ile dikkat çekiyor.

Ekonomikliği, çevre uyumu ve farklı kullanım alanlarına hitap eden model çeşitliliği ile hafif ticari araç kategorisine yeni bir boyut getirecek olan yeni Mercedes-Benz Vito, Almanya Berlin’de organize edilen görkemli bir lansman ile dünyaya tanıtıldı. Geliştirilen motorlar, şanzımanlar ve güvenlik donanımları ile dikkat çeken yeni Vito, düşürülen emisyon değerleri ve yakıt tüketimi ile 2,5 – 3,2 ton arası AYA (Azami Yüklü Ağırlık) kategorisinde çok daha performanslı bir araç haline geldi.

Güçlü ve karakteristik çizgileriyle dikkat çeken yeni Vito’nun 0,32cw’lik hava direnci kat sayısı, düşük yakıt tüketimi ve iyi bir yol tutuşunu beraberinde getiriyor. Dış görünümde ilk bakışta kendini gösteren yüksek ürün kalitesi, aracın içinde de dikkat çekiyor. Konforlu koltuklar, geniş iç hacim, ergonomik sürücü mahalli yeni Vito’yu kendi kategorisinde çok özel bir konuma taşıyor.

ALMANYA TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Mercedes-Benz mühendisleri yeni Vito’nun geliştirme çalışmalarında yakıt tüketiminin düşük, verimliliğin yüksek tutulması konusunu öncelikli olarak ele aldılar. Bunun sonucuna yeni Vito’nun yakıt tüketiminin bir önceki modele göre %20 oranında düşürülmesini sağladılar.

İşletme maliyetlerinin düşürülmesi hedefi doğrultusunda bakım aralıkları da uzatılan yeni Vito 20.000 km bir veya yılda bir bakıma girecek.

Seri donanım kapsamında olan tüm tekerleklerde disk fren ve ADAPTİVE ESP sistemi yeni Vito’ya “kendi sınıfının en güvenli aracı” ünvanını kazandırıyor.

Genel olarak geniş kapsamlı güvenlik donanımına sahip olan yeni Vito, sürücünün dikkatini kontrol eden “Yorgunluk Asistanı”, aracın yandan rüzgar alması durumunda devreye giren “Rüzgar Savrulma Asistanı” ve lastik basıncı kontrol sistemini seri donanım kapsamında sunuyor. Aktif Park Asistanı, ön araca olan mesafeyi kontrol altında tutan “Çarpışma Önleme Asistanı”, aktif kör nokta asistanı, aktif şerit takip asistanı gibi güvenlik sistemleri ise yeni Vito’da opsiyonel olarak sunulacak.

Seri donanımda halojen farlarla donatılan yeni Vito istek üzerine görüşü daha da mükemmelleştiren “LED Akıllı Işık Sistemi” ile donatılabiliyor.

Mercedes-Benz’in İspanya/Vitoria’daki fabrikasında üretilen yeni Vito, Türkiye pazarına 2015 yılının başında satışa sunulacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Berlin, Berlin Almanya, Mercedes arabaları, Mercedes modelleri, Mercedes otomobil, Mercedes ticari, Mercedes vito, Mercedes vito donanım, Mercedes vito ticari, Mercedes-Benz, Mercedes-Benz berlin, Mercedes-Benz vito,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları