Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, partideki görevini Çavuşoğlu’na devretti

25 Ocak, 2013 | 16:28

Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, partideki görevini Çavuşoğlu'na devretti Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı iken Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine getirilen Ömer Çelik, partideki görevini Mevlüt Çavuşoğlu’na devretti.

Ömer Çelik, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, görevini çok değerli bir arkadaşına devrettiğini belirterek, AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı’nın önemine dikkat çekti. Dış ilişkiler görevini yaparken hem çok zevk aldığını hem de çok şey öğrendiğini vurgulayan Çelik, dış ilişkilerin Türkiye’nin artan prestijini hissettirdiğini söyledi.

Çelik, şu ifadeleri kullandı: “Dış ilişkiler partimizin kurulmasından itibaren dış politikamızın oluşmasının omurgasıdır. O sebeple hem şerefli bir görevdir, hem de çok ağır bir sorumluluğu vardır. Ben 2010 yılından bu yana elimden geldiğince bu yükü omuzlarımda taşımaya çalıştım. Genel başkanımız ve Başbakanımız başından beri dış ilişkiler başkanlığına çok önem verdi. Bölgesel ve küresel vizyonun oluşmasına destek verme, bu vizyonu takip etme noktasında birinci derecede görev almıştır. Ben görev sürecimde 60’a yakın ülkeyi ziyaret ettim, 200’e yakın dış kabulüm oldu.”

Görevi devralan Mevlüt Çavuşoğlu’ndan da övgüyle bahseden Çelik, Çavuşoğlu’nun partinin kurulduğu andan itibaren çok önemli çalışmalar yaptığını, AKPM başkanlığı yaptığını hatırlatarak, Türkiye’nin dış politikasının daha da büyüyeceğini bildirdi. Çelik, “Şimdi bu paydayı daha ileriye taşıyacak bir arkadaşımıza görevi devrediyoruz, AK Parti’nin Dış İlişkiler’den sorumlu Genel Başkan yardımcılığının kendisine hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu da Çelik’in dış ilişkiler başkanlığını ve genel başkan yardımcılığını başarı ile icra ettiğini belirterek, partisinin adına Ömer Çelik’e şükranlarını sundu. Partinin kuruluş aşamasından itibaren sadece dış ilişkiler değil, partinin felsefesi ve ideolojisinin belirlenmesinde Çelik’in büyük emeğinin olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı görevinden dolayı da gönülden kutladığını ifade etti. Çavuşoğlu, ‘dostum, kardeşim, bakanım’ dediği Ömer Çelik’e yeni görevinde başarılar diledi.

Çelik ve Çavuşoğlu, daha sonra birbirlerine sarılarak basın mensuplarına poz verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı, Kültür Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Mevlüt Çavuşoğlu, Ömer Çelik,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları