Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni kül bulutu mu geliyor?

20 Nisan, 2010 | 12:16

İzlanda’daki yanardağ patlaması nedeniyle bir süredir kapalı olan Avrupa hava sahası kısmen açıldı.

Krizin beşinci gününde Kuzey Avrupa’dan ilk uçuşlar gerçekleşti ancak, İngiltere hava trafiği yetkilileri ülkeye yeni bir kül bulutunun yaklaştığını bildirdi.

İngiltere sivil havacılık makamı NATS’dan yapılan yazılı açıklamada “Elimizdeki son bilgilere göre durum bazı bölgelerde kötüleşiyor” denildi.

Korkulan olmazsa, öğle saatlerinde İngiltere’nin orta kesimlerindeki bazı havaalanlarının da hizmete açılacağı belirtiliyor. Ancak Londra’daki havaalanlarının faaliyete geçmesi için henüz erken olduğu bildiriliyor.

Yanardağ hala aktif

İzlandalı bilimadamları, yanardağdaki patlamaların yeni bir aşamaya girdiğini, yanardağın artık külden çok lav ürettiğini açıkladı. Ancak yanardağın hala aktif olduğu, yakınlardaki başka bir yanardağı da aktif hale getirebileceği vurgulandı.

Yetkililer bu yanardağın aktif hale gelmesiyle yeni bir kül bulutunun Avrupa semalarına doğru yola çıkabileceğini bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aktif Yanardağ, Avrupa Hava Sahası, İzlanda Yanardağ, İzlanda Yanardağ Patladı, İzlanda Yeni kül bulutu, Kül bulutu, Yeni kül bulutu, Yeni Kül Bulutu Avrupa, Yeni kül bulutu Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları