Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni hedef: Kültür ve tarih turizmi

15 Nisan, 2010 | 15:02

Turizm Haftası kutlamaları Bursa’da 2 bakanın katılımı ile başladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 2009’daki kriz döneminde turist sayısı artan dünyadaki tek ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çekerek, “27 milyondan fazla turist geldi. 2010’da daha iyi olacak.

Ancak artık kıyı turizminden kültür ve tarih turizmine geçip, misafirlerimizi Anadolu’nun farklı coğrafyalarına götürmeyi hedefliyoruz. Bakanlığımız bu konuda İstanbul’a 2 saat uzaklıktaki Bursa ve Güney Marmara bölgesinde büyük potansiyel görmektedir. Bu sebeple turizm haftası kutlamalarını bu yıl Bursa’dan başlatıyoruz” dedi.

Bakan Ertuğrul Günay ve Faruk Çelik, Turizm Haftası kutlamaları için geldikleri Bursa’da Vali Şehabettin Harput’u ziyaret etti. Vali Harput, dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan, tarih, tabiat, kültür ve mimari zenginliğin Bursa’da olduğuna işaret ederek, uluslararası fuarlara katılarak Bursa’yı turizmde bir marka haline getirmeye çalıştıklarını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Turizm Haftası, Faruk Çelik, Faruk Çelik Turizm Haftası, Kültür Turizmi, Kültür ve tarih turizmi, Tarih Turizmi, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Turizm Etkinlikleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları