Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni hedef: Kültür ve tarih turizmi

15 Nisan, 2010 | 15:02

Turizm Haftası kutlamaları Bursa’da 2 bakanın katılımı ile başladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 2009’daki kriz döneminde turist sayısı artan dünyadaki tek ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çekerek, “27 milyondan fazla turist geldi. 2010’da daha iyi olacak.

Ancak artık kıyı turizminden kültür ve tarih turizmine geçip, misafirlerimizi Anadolu’nun farklı coğrafyalarına götürmeyi hedefliyoruz. Bakanlığımız bu konuda İstanbul’a 2 saat uzaklıktaki Bursa ve Güney Marmara bölgesinde büyük potansiyel görmektedir. Bu sebeple turizm haftası kutlamalarını bu yıl Bursa’dan başlatıyoruz” dedi.

Bakan Ertuğrul Günay ve Faruk Çelik, Turizm Haftası kutlamaları için geldikleri Bursa’da Vali Şehabettin Harput’u ziyaret etti. Vali Harput, dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan, tarih, tabiat, kültür ve mimari zenginliğin Bursa’da olduğuna işaret ederek, uluslararası fuarlara katılarak Bursa’yı turizmde bir marka haline getirmeye çalıştıklarını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakan Ertuğrul Günay, Ertuğrul Günay Turizm Haftası, Faruk Çelik, Faruk Çelik Turizm Haftası, Kültür Turizmi, Kültür ve tarih turizmi, Tarih Turizmi, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Turizm Etkinlikleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları