Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Havalimanı’nda yapılacak 451 odalı oteli İGA işletecek!

29 Eylül, 2018 | 11:47

Yeni Havalimanı'nda yapılacak 451 odalı oteli İGA işletecek!

Yeni Havalimanı’nda yapılacak oteli İGA işletecek. İstanbul Yeni Havalimanı’nda, terminal içinde, 52 milyon liraya yapılacak 451 odalı oteli 25 yıl boyunca İGA’nın açıklandı.

Açılışının 29 Ekim’de yapılacağı İstanbul Yeni Havalimanı’nda, terminal içinde yer alacak ve 52 milyon liraya mal olacak 451 odalı otelin 25 yıl boyunca İGA’nın işleteceği öğrenildi.

Yeni Havalimanı’nda yapılacak 451 odalı oteli İGA işletecek

27 Eylül’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘ÇED gerekli değildir’ kararı verilen ve terminal binası içine yapılacak olan otelin sektöründeki havalimanı oteli ve business oteli gereksinimlerini karşılayacak şekilde projelendirildiği ifade edildi.

Hem hava tarafındaki transfer yolcularının kullanımına hem de kara tarafındaki tüm misafirlere hizmet vermek amacıyla terminal binası giden yolcu katında birbirinden bağımsız iki farklı girişi olacak. Sözcü gazetesinin haberine göre, hava tarafı oteli genellikle kısa süreli konaklamalara uygun olarak daha küçük odalardan oluşacak.

Bu bölümde yiyecek-içecek servisi ve diğer geleneksel otel aktiviteleri minimumda tutulacak. Kara tarafı oteli ise daha çok “Business Hotel” tanımına uyacak şekilde bir hizmet politikası sunacak. Restoran, bar, jimnastik salonu ve toplantı odaları yapılması hedefleniyor.

İşletme 25 yıl boyunca 25 YIL İGA’da

İnşaat çalışmalarının yaklaşık 6 ayda tamamlanması planlanırken, inşaat sırasında 300, işletme aşamasında ise toplam 180 kişinin projede çalışması öngörülüyor. Ekonomik ömrü 49 yıl olarak belirlenen otel, DHMİ ile yapılan ana sözleşmeye uygun olarak 25 yıl süreyle İGA tarafından işletilecek.

Terminal oteli, 11 bin 854 metrekarelik alan üzerine kurulacak. 4 kat olarak yapılacak 451 odalı otelin yatırım tutarı 52 milyon 258 bin 265 TL olarak hesaplandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Business Hotel, ÇED, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İGA, Yeni Havalimanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları