Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Havalimanı’nda ilk gün 60, sonra saatte 60 uçuş yapılacak!

13 Eylül, 2018 | 11:30

Yeni Havalimanı'nda ilk gün 60, sonra saatte 60 uçuş yapılacak!

Yeni Havalimanı’nda ilk gün 60, sonra saatte 60 uçuş yapılacak. İstanbul Yeni Havalimanı’ndan ilk uçuş 31 Ekim saat 14.00’te Ankara’ya yapılacak. İlk gün 60, daha sonra saatte 60 uçuş gerçekleştirilecek.

Yeni Havalimanı’nın açılmasına 1.5 ay kala son hazırlıklar hızla devam ediyor. İşletmeci firma İGA başta olmak üzere tüm firmalar son güne tüm işleri yetiştirmek için son hazırlıklarını yapıyor.

Yeni Havalimanı’nda ilk gün 60, sonra saatte 60 uçuş yapılacak!

İlk etabı 31 Ekim’de resmen faaliyete geçecek Yeni Havalimanı’ndan ilk uçak saat 14.00’te Ankara’ya hareket edecek. Aynı şekilde piste inecek ilk uçak da bundan 10 dakika sonra Ankara’dan gelen başka bir uçak olacak.

İlk yurt dışı uçuşu ise KKTC’ye gerçekleştirilecek. 31 Ekim’deki açılışın ardından ilk gün havalimanında 60 uçuşun yapılacağını söyleyen Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, “İlk günümüzde toplamda 7 bin 500 yolcuya ev sahipliği yapacağız. İkinci günden itibaren saatte 60 uçuşa ev sahipliği yapacağız. Aslında teknik olarak kapasitemiz saatte 90 uçuş ancak şimdilik bu seviyede çalışmayı uygun gördük” ifadelerini kullandı.

Havalimanının ismi 29 Ekim’de açıklanacak

Yeni Havalimanı’nın ismi ile ilgili bir sonucun ortaya çıkmadığını söyleyen Kadri Samsunlu, “İsim konusu, yönetim kurulu üyelerimizin dünya genelinde yaptıkları araştırma çalışmaları ve ilgili mercilerle yapılacak değerlendirmeler sonucu alınacak kararla belirlenecek. Paydaşlar kendi önerisini sunacak. Verilen karar doğrultusunda havalimanının ismi 29 Ekim’de açıklanacak” şeklinde konuştu.

Söz verdiğimiz ne varsa hepsini yaptık

“Söz verdiğimiz ne varsa hepsini yaptık”

29 Ekim’de gerçekleştirilecek açılış öncesi SHGM ve DHMİ’den alınması gereken iki önemli yetki belgesinin olduğunu söyleyen Kadri Samsunlu, “Hedefimiz 12 Ekim 2018’de Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden gerekli sertifikamızı aldıktan sonra 16 Ekim’de Devlet Hava Meydanları geçici kabulü alıp 29 Ekim’de operasyonları başlatacağız. Kendimizden eminiz bir sorun çıkacağını düşünmüyoruz. Söz verdiğimiz ne varsa hepsini yaptık” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
DHMİ, Günde 60 uçuş, İGA, Kadri Samsunlu, Saatte 60 uçuş, SHGM, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğ, Yeni Havalimanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları