Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Havalimanı’na ilk uçak 15 Mayıs’ta inecek!

16 Nisan, 2018 | 11:01

Yeni Havalimanı'na ilk uçak 15 mayısta

Yeni Havalimanı’nda hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Dünyanın en büyüğü olacak 3. Havalimanı’nın pistine ilk uçak 15 Mayıs’ta inecek.

İstanbul’un Yeni Havalimanı’nda hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Dünyanın en büyüğü olacak 3. Havalimanı’nın pistine ilk uçak 15 Mayıs’ta inecek.

29 Ekim’de hizmete açılması planlanan İstanbul 3. Havalimanı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ederken artık sona da yaklaşılıyor. Yeni Havalimanı’na giden yollara yön tabelaları konulma işlemi tamamlanırken, piste test için ilk uçak 15 Mayıs’ta inecek.

Yeni Havalimanı’na ilk uçak 15 Mayıs’ta inecek

Toplam maliyeti 10.2 milyar euro olan ve yaklaşık 100 bin kişiye de iş sağlayacak Yeni Havalimanı’nda yer alan şirketlere teslimlerin ise haziran ayının başında yapılacağı bildirildi.

Yapımı tamamlandığında yıllık yolcu kapasitesinin 200 milyona ulaşacağı öngörülen projede toplam 6 pist bulunacak.

6 bin kamera ile takip edilecek

Geçici kabul işlemlerinin 30 Ağustos tarihiyle başlanacağı Yeni Havalimanı’nda ayrıca Türkiye’de bir ilk daha gerçekleşecek. Projeye Meteoroloji Kulesi inşa ediliyor. 6 bin kamera ile takip edilecek dev projede 3 bin 500 güvenlikçi görev yapacak.

Dünyanın ilgi ile takibini sürdürdüğü kıskandıran proje tamamlandığında her alanda ekonomiye büyük katkı sunacak. Su ve elektrik kullanımından yılda 3 milyon TL tasarruf sağlanıyor. Bu da 5 bin 500 konutun su ihtiyacına karşılık geliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
3. havalimanı, Dünyanın En Büyük Havalimanı, İlk uçak iniyor, İstanbul yeni havalimanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları