Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Havalimanı 9 bin yolcu ve 18 bin bagajla testte hazırlanıyor!

22 Eylül, 2018 | 11:39

Yeni Havalimanı 9 bin yolcu ve 18 bin bagajla testte hazırlanıyor!

Yeni Havalimanı 9 bin yolcu ve 18 bin bagajla testte hazırlanıyor. İstanbul Yeni Havalimanı’nda çalışmalar son aşamaya yaklaşırken, aksaklıkların belirlenmesi için binlerce sahte yolcu ve bagajla deneme uçuşları yapılacak.

29 Ekim’de açıldığında dünyanın en büyüğü olacak İstanbul Yeni Havalimanı için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İstanbul’un merkezinden 35 kilometre uzakta, 76.5 milyon metrekarelik alanda yükselen Yeni Havalimanı’nın inşaat çalışmaları hızla devam ederken, bir yandan da dekorasyon işlemleri başlayan yolculara hizmet verecek ana terminalde de hummalı çalışmalar sürüyor.

Yeni Havalimanı 9 bin yolcu ve 18 bin bagajla testte hazırlanıyor

Yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle 350’den fazla noktaya uçuş imkanı sunacak olan Yeni Havalimanı’nda, aksaklıkların belirlenmesi için binlerce sahte yolcu ve bagajla deneme uçuşları yapılacak.

Gelecek hafta yapılacak test işlemlerinin üç aşamadan meydana geleceği ve 9 bin sahte yolcu ile 18 bin bagaj kullanılacağı öğrenildi.

Üç testin ilke haftaya

İlk test işleminde bin sahte yolcu, iki bin bagaj, yaklaşık 800 personel, iki uçak, 50 yer hizmeti elemanı katılacak.

İkinci deneme ise ekim ayının ilk haftasında yapılacak. İkinci operasyonda 3 bin sahte yolcu, 6 bin sahte bagaj, yaklaşık bin personel, 3 uçak, 150 yer hizmet ekipmanı yer alacak.

Son deneme testi ise ekim ayının ikinci haftasında olacak. 5 bin sahte yolcu, 10 bin sahte bagaj, yaklaşık bin personel, 5 adet gerçek uçak ve 200 yer hizmet ekipmanıyla Yeni Havalimanı son kez deneme çalışması ile açılışa hazırlanacak.

Bu arada Yeni Havalimanı’nda terminalin yürüyen merpenleri, yolcuların üstlerinin aranacağı x-ray cihazları, uçakların iniş ve kalkışlarını gösteren ekranlar, pasaport kontrol alanları ve valiz teslimatının yapıldığı bantların yerleştirildiği öğrenildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Havalimanına üç deneme, İstanbul, Yeni Havalimanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları