Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni Barış Antlaşması Küba’da İmzalandı

14 Kasım, 2016 | 09:40

Yeni Barış Antlaşması Küba’da İmzalandı

Kolombiya halkının karşı çıktığı FARC ile Hükümet arasındaki barış antlaşması bazı maddelerinde değişiklik yapılarak Küba’da yeninden imzalandı.

Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) ile Kolombiya hükümeti arasındaki yeni bir barış antlaşması Küba‘da imzalandı.

Kolombiyа’nın Nоbel Ödüllü Dеvlеt Başkanı Juan Manuel Santos, halkın belli kesiminin karşı olduğu ilk anlaşmanın bazı maddelerinde değişikliğe gidilerek yeni antlaşmanın Küba’nın başkenti Havana’da imzalandığını duyurdu.

Kolombiya halkı istememişti

Dört yıllık müzakerelerin ardından imzalanan ve halk oylamasına sunulan ilk anlaşma, yüzde 50.24 oyla reddedilmişti.

Juan Manuel Santos, ikinci antlaşma için “Bu antlaşma Cartagena’da imzaladığımız antlaşmanın gözden geçirilmesinin bir sonucudur. Referandumda evet ve hayır diyenlerin teklifleri ile kaygıları bu antlaşmaya yansıtılmıştır” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kolombiya, Küba,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları