Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yeni açılan İstanbul Havalimanı’ndan 1 ayda 40 bin yolcu uçtu!

08 Aralık, 2018 | 14:40

Yeni açılan İstanbul Havalimanı'ndan 1 ayda 40 bin yolcu uçtu!

Yeni açılan İstanbul Havalimanı’ndan 1 ayda 40 bin yolcu uçtu. 29 Ekim’de ilk fazı açılan, THY’nin bazı tarifeli seferlerini yaptığı havalimanından kasım sonuna kadar yapılan  geliş-gidiş seferleriyle 40 bin 52 yolcu seyahat etti.

İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleşen seferler ile taşınan yolcu sayısı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünün (DHMİ) resmi internet sitesinde açıklandı. İstanbul Havalimanı’ndan kasım ayı sonuna kadar yapılan geliş ve gidiş seferleriyle 40 bin 52 yolcu seyahat ettiği bildirildi.

Yeni açılan İstanbul Havalimanı’ndan 1 ayda 40 bin yolcu uçtu!

İlk fazı 29 Ekim’de açılan, Türk Hava Yolları’nın (THY) bazı şehirlere tarifeli seferler düzenlediği İstanbul Havalimanı’ndan kasım sonuna kadar iç hatta 190, dış hatta 107 sefer yapıldı. Havalimanından, bu dönemde toplam 297 geliş ve gidiş uçuşu icra edildi.

Açılışı yeni yapılan İstanbul Havalimanı’nda 288 ticari uçuş düzenlenirken, iç hatta 181, dış hatta 107 tarifeli sefer gerçekleştirildi.

THY’nin 31 Ekim’de Ankara ve Lefkoşa’ya, 1 Kasım’dan itibaren İzmir ile Antalya’ya, 8 Kasım’da Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye uçuş başlattığı İstanbul Havalimanı’nı kasım ayının sonuna kadar kullanan yolcu sayısı da belli oldu. İç hatta 25 bin 712, dış hatta 14 bin 340 olmak üzere toplam 40 bin 52 yolcu, havalimanından seyahat etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, İstanbul havalimanı, THY, Türk Hava Yolları, Yeni açılan havalimanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları