Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Yemek ve Ziyafet” temalı Venedik Karnavalı başladı

02 Şubat, 2015 | 09:07

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kişinin akın ettiği Venedik Karnavalı, cumartesi günü yapılan prömiyer ile başladı.

İtalya’nın kanallar şehri Venedik’in dünyaca ünlü karnavalı “yemek ve ziyafet” teması ile başladı. Maskeleri, ilginç sergileri ve performanslarıyla Venedik Karnavalı, prömiyerini Cumartesi gecesi yaptı.

Gondol üzerindeki sanatçıların performansları ile büyülediği Cumartesi gecesinin ardından pazar günü de su üzerinde piyano resitali büyük ilgi topladı. Şehrin geleneksel kostümlerinin yer aldığı gondol geçiti de pazar gününün en dikkat çekici etkinliğiydi.

Bu yıl “Yemek ve ziyafet” temasının kullanıldığı karnaval 17 gün boyunca sürecek. Dünyanın en eski festivallerinden olan Venedik Karnavalı için İtalya’nın yolunu tutanlar, şiir, müzik ve sanat dolu etkinliklerin yanı sıra leziz İtalyan yemeklerini de tatma fırsatı bulacaklar.

Venedik Karnaval coşkusunu yerinde yaşamak için tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Venedik, Venedik italya, Venedik Karnavalı, Venedik Karnavalı 2015, Venedik Karnavalı Başladı, Venedik Karnavalı Haberleri, Venedik Karnavalı İtalya, Venedik karnavalı maske, venedik karnavalı ne zaman, Venedik Karnavalı teması, Venedik Karnavalı turu,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları