Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Yemek ve Ziyafet” temalı Venedik Karnavalı başladı

02 Şubat, 2015 | 09:07

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kişinin akın ettiği Venedik Karnavalı, cumartesi günü yapılan prömiyer ile başladı.

İtalya’nın kanallar şehri Venedik’in dünyaca ünlü karnavalı “yemek ve ziyafet” teması ile başladı. Maskeleri, ilginç sergileri ve performanslarıyla Venedik Karnavalı, prömiyerini Cumartesi gecesi yaptı.

Gondol üzerindeki sanatçıların performansları ile büyülediği Cumartesi gecesinin ardından pazar günü de su üzerinde piyano resitali büyük ilgi topladı. Şehrin geleneksel kostümlerinin yer aldığı gondol geçiti de pazar gününün en dikkat çekici etkinliğiydi.

Bu yıl “Yemek ve ziyafet” temasının kullanıldığı karnaval 17 gün boyunca sürecek. Dünyanın en eski festivallerinden olan Venedik Karnavalı için İtalya’nın yolunu tutanlar, şiir, müzik ve sanat dolu etkinliklerin yanı sıra leziz İtalyan yemeklerini de tatma fırsatı bulacaklar.

Venedik Karnaval coşkusunu yerinde yaşamak için tıklayın

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Venedik, Venedik italya, Venedik Karnavalı, Venedik Karnavalı 2015, Venedik Karnavalı Başladı, Venedik Karnavalı Haberleri, Venedik Karnavalı İtalya, Venedik karnavalı maske, venedik karnavalı ne zaman, Venedik Karnavalı teması, Venedik Karnavalı turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları