Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Rus Opera Divası Yelena Obraztsova hayatını kaybetti

13 Ocak, 2015 | 09:41

Rusya’nın dünya çapındaki en büyük opera sanatçısı Yelena Obraztsova, 75 yaşında yaşamını yitirdi.

Operanın divası olarak bilinen Mezzo Soprano Yelena Obraztsova, Almanya’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.  Kalp yetmezliği sonucu 75 yaşında yaşamını yitiren  sanatçının cenazesi, Moskova’da toprağa verilecek.

Ülkesinde “Büyük Rus” olarak anılan sanatçı, Bolşoy Tiyatro’dan La Scala’ya kadar pek çok yerde sahne almıştı. İki evlilik yapan Obraztsova’nın bir kızı bulunuyor.

Rus sanat çevreleri, yayınladıkları mesajlarda sanatçının ölümü nedeniyle büyük üzüntü duyduklarına belirttiler. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de sanatçının yakınlarına başsağlığı diledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bolşoy Tiyatro, Bolşoy Tiyatro rusya, Mezzo Soprano, Mezzo Soprano Yelena Obraztsova, Moskova, Moskova Rusya, Rusya Devlet Başkanı, Vladimir Putin, Yelena Obraztsova, Yelena Obraztsova almanya, Yelena Obraztsova diva, Yelena Obraztsova kimdir, Yelena Obraztsova moskova, Yelena Obraztsova öldü, Yelena Obraztsova opera, Yelena Obraztsova rusya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları