Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yaz tatilinde sıkı bir vücut için 10 ipucu

16 Temmuz, 2013 | 13:46

sahilde-güzel-vücut-ipucu

Yediklerimizin ve içtiklerimizin vücudumuzu şekillendirmede ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Yaz döneminde mayolar ve bikiniler ortaya çıktığında hem ince hem de sportif bir yapıya sahip olmak bizler için oldukça önem taşıyor. İşte yaz tatilini sıkı bir vücut ile geçirmek için size yardımcı olacak 10 ipucu:

1. Berrak ve müthiş bir görüntü için sıvı almak

Sıvı bizler için özellikle yaz aylarında hayati önem taşımaktadır. Ancak meyve sularını ve diğer meşrubatları değil suyu hayatınızdan eksik etmeyin. Hem cildinizi hem vücudunuzu tazeleyecek, üstelik tokluk hissi yaratacak.

2. İçkiyi azaltmak

Tadını seviyor olabilirsiniz ama içki, derinizin altında suyu muhafaza edecek ve sizi şiş gösterecektir. İçki içmek yerine yaz tatilinizde daha çok su tüketerek, sıvıyı kaslarınızın altında toplayabilir, daha sıkı bir fiziğe kavuşabilirsiniz.

3. Proteini artırmak

Açlığınızı ve kan şekerinizi dengeleyecek olan protein miktarı yüksek yiyecekleri tüketebilirsiniz. Daha sağlıklı olmak ve sıkı bir vücuda kavuşmak için öğünlerinizdeki protein miktarına dikkat edebilirsiniz.

4. Kahveyi azaltmak

Egzersiz öncesi sıvı tüketimi daha sıkı çalışmanızı sağlayabilir ancak egzersiz sonrası vücudunuzun gerektiği gibi dinlenmesini ve rahatlamasını engelleyecektir. Özellikle kafein miktarı ve kalorisi yüksek olan sıvıların tüketimini azaltmak gerekir.

5. Molaları değerlendirmek

Yaz tatilinde, güneşlenmenin ve yüzmenin yanı sıra yakaladığınız kısa molalarda, gölgelerde minik egzersizlerle hem kendinizi çok yormadan hem de yediklerinizi yakarak zaman geçirebilirsiniz.

6. Karın kaslarını harekete geçirmek

Karnınıza biraz daha fazla özen göstererek daha iyi karın kaslarına sahip olabilirsiniz. Karnınızı ve göbek deliğinizi sürekli olarak omurganıza doğru harekete geçirerek abdominal kasları çalıştırabilirsiniz. Rectus abdominus (six-pack) ve oblikler kısa molalarınızda çalıştırabileceğiniz yerler arasında.

7. Kadınlar için ağırlık çalışmak

Kısa süreli ve çok yorucu egzersizlerden çok hafif ağırlık çalışmaları ve sürekli tekrarlar kadınların metabolizmalarını olduğundan hızlı çalıştıracak, kalori yakımını artıracaktır.

8. Kol kasları için egzersizler

Son dönemde ismi her magazin dergisinde ve spor dergilerinde görülen biseps (kolun önündeki büyük kas) ve triseps (kolun arkasındaki küçük kas) çalıştırmak da yine vücudu n sıkı görünmesini sağlar.

9. Belirgin kas görüntüsü için

Kısa sürede hızlı kas görüntüsü ve yağ yakımı için  kasları gruplar halinde çalıştırabilirsiniz. Bacak kasları, gövde kasları ve sırt kasları belirgin kas görüntüsü yaratmanızı sağlayacaktır.

10. Sporu ihmal etmeyin.

Egzersiz yapmak günlük aktiviteleriniz arasında yer almıyorsa bile, kendinize her gün sporu hatırlatabilir, ajandanıza hatırlat notu düşebilirsiniz. Haftanın dört günü bir saat egzersiz yaparak vücudunuzdaki değişimi gözlemleyin.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
güzel vücut ipucu, sağlıklı vücut, sağlıklı yapı, sağlıklı yaşam protein, sahilde spor, sıvı tüketimi, sportif yapı, yaz dönemi ipucu, yaz dönemi spor, yaz tatili egzersiz, yaz tatili ipucu,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları