Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yaz geldi sahiller doldu

11 Mayıs, 2010 | 17:35

Güney sahillerinde hava sıcaklığının 33 dereceyi bulmasıyla plajlar ve su parkları yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı.

Alanya’da hava sıcaklığı artınca ilçedeki turistler hem güneşlenmek hem de serinlemek amacıyla plajları doldurdu. Damlataş, Kleopatra, Keykubat, Portakal ve İncekum plajlarındaki şezlonglar yaz sezonunun henüz başı olmasına rağmen tamamen doldu.

Otellerdeki havuzlar ve su parkları da sıcak hava nedeniyle güneşlenen turistler tarafından dolduruldu. Su kaydıraklarından havuza atlayan turistler renkli görüntüler oluşturdu.

Alanya Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, ilçede hava sıcaklığının 32 derece, nem oranının ise yüzde 70 olduğunu söyledi. Denizsuyu sıcaklığının 24 derece olduğu ilçede hava sıcaklığının hafta sonuna kadar 1- 2 derece daha artacağı belirtildi.

Fethiye’de de sıcaklık öğle saatlerinde 33 dereceyi buldu. Havanın iyice ısınmasıyla yerli ve yabancı tatilciler Ölüdeniz’in Belcekız Plajı’nın serin sularına kendilerini bıraktı. Deniz kenarında güneşlenmenin ve Ölüdeniz’in serin sularına girmenin keyfini çıkaran turistler sahilde şakalaşarak ve kitap okuyarak vakit geçirdi. Fethiye Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri ise sıcaklıkların hafta sonu 35 dereceyi bulacağını belirtti.

Bodrum’da ise sıcaktan bunalan yerli ve yabancı turistler havuz başlarına, deniz kenarlarına akın etti. Havuzlara, denize girerek serinlemeye çalıştı.

Hava sıcaklığının 36, deniz suyu sıcaklığının 21 derece olarak ölçüldüğü Bodrum’da sahiller ve havuz başladı doldu taştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya Deniz Kenarı, Alanya Meteoroloji, Alanya Meteoroloji Müdürlüğü, Bodrum plajları, Fethiye Deniz, Fethiye otelleri, Fethiye Plajları, Kos, Meteoroloji Müdürlüğü, Plajlar, Tatil, Turist, Turizm, Turizm Haberleri, Yaz Geldi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları