Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yayıncılar CNR Kitap Fuarı’ndan umutlu

28 Şubat, 2014 | 09:41

cnr-kitap-fuari Yayımcılar Meslek Birlikleri Federasyonu Başkanı Bayram Murat, 1-9 Mart tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek CNR Kitap Fuarı’nın yayıncılık sektörünün ivme kazanması için önemli bir fırsat olduğunu ifade etti.

2013 yılı rakamlarına göre YAYFED olarak satışını gerçekleştirdikleri bandrol sayılarındaki artışın dikkat çekici bir noktada olduğunu belirten Bayram Murat şunları söyledi:

“Yayın sektörü geniş yelpazedeki ürünlerle sürekli büyüme kaydediyor. Ocak 2014’te yayımlanan kitap sayısı 2013’ün aynı dönemine göre yüzde 15 artış göstererek 24 milyon 276 bin 56’ya ulaştı. Fuarlar da bu büyümeyle birlikte gelişiyor. İstanbul gibi bir dünya metropolünün farklı mevsimlerde iki ayrı kitap fuarının olması ve yayıncıların bu fuarlara gösterdiği ilgi de bunu destekliyor. CNR Kitap Fuarı ulaşım kolaylığı olan lokasyonu ile özellikle aileler için kültürel çekim alanı oluşturacak ve sektör için de önemli bir katkı sunacak.”

Aileler için kitapla buluşma alanı

Fuarın temasının Sosyal Medya ve Çocuk olduğuna dikkat çeken Bayram Murat dijital dünyadaki gelişmelerin görmezden gelinemeyeceğini ancak bunun okuma alışkanlığını zayıflatmasına izin verilmemesi gerektiğini kaydetti:

ALTERNATİF FUARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

“Bilgisayar, tablet cihazlar ve akıllı telefonlar özellikle küçük yaştaki çocukların okuma alışkanlığı kazanmasında önemli tehdit oluşturuyor. Fuarda içinde bulunduğumuz dijital çağın alışkanlıklarını göz ardı etmeyen bir yayıncılık anlayışı ön plana çıkıyor. Özellikle çocuk kitapları alanında artan kalite, yayın sektörünün değişen koşullara gösterdiği pozitif refleksi yansıtıyor. Fuar, bu anlamda yayıncılar ve aileler için okuma alışkanlığı oluşturmaya yönelik bir platform işlevi üstleniyor.”

Fuarlar korsanla mücadele mekanları

Yayıncı ve okuru bir araya getiren kitap fuarlarının korsan kitapla mücadele için de bir bilinçlendirme merkezi olduğuna dikkat çeken Bayram Murat şunları söyledi: “YAYFED olarak korsan kitapla mücadele ederken bu alandaki bilinç eksikliğinin büyük bir sorun olduğunu görüyoruz. Kitap fuarları yayıncı, yazar ve okuru bir araya getirirken kitabın sadece kağıt üzerine basılı bir materyal olmadığını gösteriyor. Fuar ziyaretçileri yayıncıların hangi zorlu süreçlerden geçerek kitabın kendilerine ulaştığını daha yakından görüyor. Bu da özellikle yeni yetişen nesillerin kitap üretimindeki emeğe saygısını artırıyor. Fuarda uygun şartlarda edindikleri orijinal basımlar korsan kitapla mücadelemizde bize destek veriyor.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bayram Murat, CNR, CNR 2014, CNR fuar, CNR kitap, CNR Kitap Fuarı, İstanbul, İstanbul Fuar, İstanbul fuar 2014, İstanbul kitap fuarı, Kitap Fuarı, Kitap fuarları, Kitap fuarları 2014, korsan kitap, Sosyal Medya, Sosyal Medya kitap, YAYFED, Yayımcılar Meslek Birlikleri Federasyonu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları