Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yassıada’da arkeoloji turizmi

25 Nisan, 2009 | 11:35

Yassıada’da arkeoloji turizmi Su altı arkeoloji dalışlarının önemli merkezlerinden biri olan bodrum açıklarındaki Yassıada’nın dalış turizmine açılması için düğmeye basıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylanan proje için, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Osman Murat Süslü, son yıllarda dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sualtı dalış turizminin büyük bir gelişme gösterdiğini belirterek Türkiye’nin sualtı arkeolojisi ve batıkları konusunda başka ülkelerle kıyaslanamayacak kadar zengin ve cazibeli bir alan olduğunu söyledi.

Ayrıca şu bilgileri de verdi: “Barakaların zemin ve duvarları kullanılarak gözlem evi, bilet gişesi, ilk yardım odası, tuvalet, duş, depo, kafeterya, konferans odası, çalışma odası, kompresör odası ve basın odası gibi ihtiyaçları içeren proje, İzmir Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü ve Müzemiz Müdürlüğü uzmanlarınca hazırlanmış Muğla Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’nun kararıyla onanmıştır”.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Kültür Sanat Haberleri, Osman Murat Süslü, Turgutreis, Turgutreis Belediyesi, Yassıada,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları