Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yassıada’da arkeoloji turizmi

25 Nisan, 2009 | 11:35

Yassıada’da arkeoloji turizmi Su altı arkeoloji dalışlarının önemli merkezlerinden biri olan bodrum açıklarındaki Yassıada’nın dalış turizmine açılması için düğmeye basıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylanan proje için, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Osman Murat Süslü, son yıllarda dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sualtı dalış turizminin büyük bir gelişme gösterdiğini belirterek Türkiye’nin sualtı arkeolojisi ve batıkları konusunda başka ülkelerle kıyaslanamayacak kadar zengin ve cazibeli bir alan olduğunu söyledi.

Ayrıca şu bilgileri de verdi: “Barakaların zemin ve duvarları kullanılarak gözlem evi, bilet gişesi, ilk yardım odası, tuvalet, duş, depo, kafeterya, konferans odası, çalışma odası, kompresör odası ve basın odası gibi ihtiyaçları içeren proje, İzmir Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü ve Müzemiz Müdürlüğü uzmanlarınca hazırlanmış Muğla Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’nun kararıyla onanmıştır”.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Kültür Sanat Haberleri, Osman Murat Süslü, Turgutreis, Turgutreis Belediyesi, Yassıada,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları