Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yaşayan Mirasımız “Selçuklu” Sergisi sanatseverlerle buluşuyor

23 Ekim, 2013 | 10:50

İnsan ve Medeniyet Hareketi-Sanat Merkezi tarafından organize edilen Yaşayan Mirasımız “Selçuklu” Sergisi 24 Ekim – 3 Kasım 2013 tarihleri arasında sanatseverler ile buluşacak.

İnsan ve Medeniyet Hareketi Genel Merkezi Bahariye Mevlevihanesi’nde düzenlenecek ve açılışı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapılacak olan sergide; Hüsn-i Hat, Tezhip, Çini, Ciltçilik, Katı, Minyatür, Ebru, Ahşap Oymacılığı, Kalemişi ve Mozaik sanat dallarında ulusal ve uluslararası platformlarda isim yapmış değerli sanatçıların eserleri yer alıyor.

Sanatçıların, Selçuklu medeniyeti eserlerini, kendi birikim, zevk ve yaratıcılıkları ile de kaynaştırarak tasarladıkları eserleri özel koleksiyon niteliğinde olacağı ifade ediliyor.

Geçmişle gelecek arasında köprü kuracak bu projede yer alan eserler, özellikle, medeniyetimizin temel direkleri sayılan pek çok sanatçıyı yetiştirmiş bir irfan ocağı olan Bahariye Mevlevihanesi’nin huzurlu ortamında sanatseverlere sunulacak, katılımcılara keyifli bir tarihsel yolculuk yaşatılacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İnsan ve Medeniyet Hareketi, İstanbul, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, istanbul sanat, istanbul sanat sergileri, İstanbul sergi, Kadir Topbaş, Selçuklu Sergisi, Yaşayan Mirasımız Selçuklu Sergisi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları