Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yaşar Üniversitesi Japonca, Çince ve Portekizce rehberleri yetiştiriyor

03 Ekim, 2012 | 11:18

Yaşar Üniversitesi (YÜ) Turizm Rehberliği Bölümü, özellikle Türkiye’de sayısı nispeten az olan Rusça, Çince, İspanyolca, Japonca ve Portekizce dillerinde turist rehberi yetiştirmeyi amaçlıyor.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan İçöz, amaçlarının öğrencilere turizmde uluslararası alandaki son gelişmelere uygun fırsat ve olanaklar hazırlamak olduğunu söyledi.

İçöz, “Turizm alanında Rusça, halihazırda ülkemizi ziyaret eden çok sayıda Rus ziyaretçi nedeniyle rehberlikte oldukça aranan bir dil. Bunun yanısıra gittikçe büyüyen ve gelişen ekonomileriyle Çin ve Brezilya’nın da önümüzdeki yıllarda turist sayılarında önemli artışlar olacağını tahmin ediyoruz.” dedi.

Prof. Dr. İçöz, YÜ Turizm Rehberliği Bölümü öğrencilerinin, en az iki yabancı dili kendi mesleklerinde kullanacak nitelikte öğrenerek mezun olacağını ifade etti. İçöz, “Bölümden mezun olacak öğrenciler Rusça, Çince, İspanyolca, Japonca ve Portekizce dillerinden birinin yanında, bölüm eğitim dili olan İngilizceyi de mesleklerinde kullanarak en az iki yabancı dilde rehberlik yapabilme gibi önemli bir avantaja ve ayrıcalığa sahip olacaklardır.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çince, İspanyolca, Japonca, Portekizce, Prof. Dr. Orhan İçöz, rehberlik bölümü, Rusça, Turizm Rehberliği Bölümü, Yaşar Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi rehberliik, Yaşar Üniversitesi rehberlik bölümü,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları