Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yaşar Üniversitesi Japonca, Çince ve Portekizce rehberleri yetiştiriyor

03 Ekim, 2012 | 11:18

Yaşar Üniversitesi (YÜ) Turizm Rehberliği Bölümü, özellikle Türkiye’de sayısı nispeten az olan Rusça, Çince, İspanyolca, Japonca ve Portekizce dillerinde turist rehberi yetiştirmeyi amaçlıyor.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan İçöz, amaçlarının öğrencilere turizmde uluslararası alandaki son gelişmelere uygun fırsat ve olanaklar hazırlamak olduğunu söyledi.

İçöz, “Turizm alanında Rusça, halihazırda ülkemizi ziyaret eden çok sayıda Rus ziyaretçi nedeniyle rehberlikte oldukça aranan bir dil. Bunun yanısıra gittikçe büyüyen ve gelişen ekonomileriyle Çin ve Brezilya’nın da önümüzdeki yıllarda turist sayılarında önemli artışlar olacağını tahmin ediyoruz.” dedi.

Prof. Dr. İçöz, YÜ Turizm Rehberliği Bölümü öğrencilerinin, en az iki yabancı dili kendi mesleklerinde kullanacak nitelikte öğrenerek mezun olacağını ifade etti. İçöz, “Bölümden mezun olacak öğrenciler Rusça, Çince, İspanyolca, Japonca ve Portekizce dillerinden birinin yanında, bölüm eğitim dili olan İngilizceyi de mesleklerinde kullanarak en az iki yabancı dilde rehberlik yapabilme gibi önemli bir avantaja ve ayrıcalığa sahip olacaklardır.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çince, İspanyolca, Japonca, Portekizce, Prof. Dr. Orhan İçöz, rehberlik bölümü, Rusça, Turizm Rehberliği Bölümü, Yaşar Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi rehberliik, Yaşar Üniversitesi rehberlik bölümü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları