Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yaşanabilir Şehirler raporunda zirvede Melbourne var

08 Eylül, 2016 | 07:05

avustralya melbourne The Economist dergisinin senelik olarak hazırladığı ‘Yaşanabilir Şehirler’ raporunda zirvenin sahibi Melbourne oldu.

140 kentin yaşanabilirlik seviyesi, güvenlik, sağlık, eğitim, altyapı ve çevre başlıkları altındaki 30 kriter baz alınarak 100 üzerinden puanlandı.

The Economist dergisinin bilimsel araştırma ve raporlar hazırlayan ‘Intelligence Unit’ birimi tarafından yayınlanan ‘Yaşanabilir Şehirler’ listesinde ilk sırayı Avustralya’dan Melbourne aldı. İstanbul ise yaşanabilirlik açısından 140 kent arasında 109. sırada kendine yer bulabildi.

Yıllık raporun oluşturulmasında çeşitli yaşamsal, iklimsel ve altyapısal kriterler dikkate alınıyor. Bu kriterler arasında kültür, çevre, sağlık gibi unsurların yanı sıra şiddet, terör ve suç olayları da bulunuyor.

En yaşanabilir şehirler

1. Melbourne (Avustralya),
2. Viyana (Avusturya),
3. Vancouver (Kanada),
4. Toronto (Kanada),
5. Calgary (Kanada),
6. Adelaide (Avustralya),
7. Perth (Avustralya),
8. Auckland (Yeni Zelanda),
9. Helsinki (Finlandiya),
10. Hamburg (Almanya).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avustralya, Melbourne, The Economist, Yaşanabilir Şehirler,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları