Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yaşanabilir Şehirler raporunda zirvede Melbourne var

08 Eylül, 2016 | 07:05

avustralya melbourne The Economist dergisinin senelik olarak hazırladığı ‘Yaşanabilir Şehirler’ raporunda zirvenin sahibi Melbourne oldu.

140 kentin yaşanabilirlik seviyesi, güvenlik, sağlık, eğitim, altyapı ve çevre başlıkları altındaki 30 kriter baz alınarak 100 üzerinden puanlandı.

The Economist dergisinin bilimsel araştırma ve raporlar hazırlayan ‘Intelligence Unit’ birimi tarafından yayınlanan ‘Yaşanabilir Şehirler’ listesinde ilk sırayı Avustralya’dan Melbourne aldı. İstanbul ise yaşanabilirlik açısından 140 kent arasında 109. sırada kendine yer bulabildi.

Yıllık raporun oluşturulmasında çeşitli yaşamsal, iklimsel ve altyapısal kriterler dikkate alınıyor. Bu kriterler arasında kültür, çevre, sağlık gibi unsurların yanı sıra şiddet, terör ve suç olayları da bulunuyor.

En yaşanabilir şehirler

1. Melbourne (Avustralya),
2. Viyana (Avusturya),
3. Vancouver (Kanada),
4. Toronto (Kanada),
5. Calgary (Kanada),
6. Adelaide (Avustralya),
7. Perth (Avustralya),
8. Auckland (Yeni Zelanda),
9. Helsinki (Finlandiya),
10. Hamburg (Almanya).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avustralya, Melbourne, The Economist, Yaşanabilir Şehirler,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları