Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yasaklı şirketlerde Türk köken tartışması

12 Ocak, 2016 | 09:30

Yasaklı şirketlerde "Türk köken" tartışması Rusya’da federal kayıtlardan silinen tur operatörlerinin, yeniden yasal statü kazanmaları için hissedarları arasında Türk vatandaşı olmaması gerekiyor.

Rus uçağının düşürülmesiyle Türkiye ve Rusya arasında başlayan diplomatik krizden en fazla etkilen sektörler arasında turizm de yer alıyor. Rusya’da Türkiye’ye yönelik yaptırımlar kapsamında federal kayıtlardan ihraç edilen Türk tur operatörlerinin akıbeti tartışılmaya devam ediyor.

Tur operatörlerinin yeniden yasal statü kazanmaları için, hissedarları içinde Türk vatandaşlarının olmadığını kanıtlamaları gerekiyor.

Rusya, Türk şirketlerinin ve Türklerin hissedarı olduğu Rus şirketlerinin turizm sektöründe faaliyetlerine yasak getirmiş, Türk hisssedarlara ait olduğu gerekçesiyle 19 tur operatörü 30 Aralık tarihinde federal kayıtlardan çıkarmıştı.

Bu şirketler, durumlarında yaptırım kapsamına alınmalarını gerektirecek bir engel olmadığını savunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rusya, rusya haberleri, Rusya Tur Operatörleri, Rusya turizm, Rusya Türk tur operatörleri, Rusya yaptırım, Rusya-Türkiye, Tur Operatörleri, Türk tur operatörleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları