Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yasaklı şirketlerde Türk köken tartışması

12 Ocak, 2016 | 09:30

Yasaklı şirketlerde "Türk köken" tartışması Rusya’da federal kayıtlardan silinen tur operatörlerinin, yeniden yasal statü kazanmaları için hissedarları arasında Türk vatandaşı olmaması gerekiyor.

Rus uçağının düşürülmesiyle Türkiye ve Rusya arasında başlayan diplomatik krizden en fazla etkilen sektörler arasında turizm de yer alıyor. Rusya’da Türkiye’ye yönelik yaptırımlar kapsamında federal kayıtlardan ihraç edilen Türk tur operatörlerinin akıbeti tartışılmaya devam ediyor.

Tur operatörlerinin yeniden yasal statü kazanmaları için, hissedarları içinde Türk vatandaşlarının olmadığını kanıtlamaları gerekiyor.

Rusya, Türk şirketlerinin ve Türklerin hissedarı olduğu Rus şirketlerinin turizm sektöründe faaliyetlerine yasak getirmiş, Türk hisssedarlara ait olduğu gerekçesiyle 19 tur operatörü 30 Aralık tarihinde federal kayıtlardan çıkarmıştı.

Bu şirketler, durumlarında yaptırım kapsamına alınmalarını gerektirecek bir engel olmadığını savunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rusya, rusya haberleri, Rusya Tur Operatörleri, Rusya turizm, Rusya Türk tur operatörleri, Rusya yaptırım, Rusya-Türkiye, Tur Operatörleri, Türk tur operatörleri,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları