Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yarıyıl tatili Türk turizmine dopingi etkisi yaptı!

01 Şubat, 2018 | 12:15

Yarıyıl tatili, otellerin yüzde 100 doluluk oranına ulaşmasıyla turizm sektörüne yılbaşından sonra ikinci doping etkisi yaptı.

Okulların yarıyıl tatiline girmesi sonrası otellerin yüzde 100 doluluk oranına ulaşmasıyla turizm sektörüne yılbaşından sonra ikinci doping oldu.

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, sektör olarak 2018 yılından çok umutlu olduklarını belirtti.

Yılbaşındaki 3 günlük tatille yeni yıla iyi bir başlangıç yaptıklarını ifade eden TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Yılbaşından sonra sömestr tatili de sektöre doping oldu. Çünkü otellerimizde doluluk oranları yüzde 100’e ulaştı.” ifadesini kullandı.

Türkiye’de 4 mevsimin aynı anda yaşandığını dikkati çeken İşler, tatilcilerin Antalya’da denize girerken aynı zamanda kayak yapma imkanına sahip olduğuna değindi.

Sömestr tatilinde genelde termal otellerin tercih edildiğini belirten Mehmet İşler, Antalya’nın de yoğun ilgi gördüğünü anlattı.

Antalya’da bulunan otellerin gerek kapalı havuz, gerekse sosyal faaliyetler nedeniyle tercih edildiğini kaydeden İşler, “Antalya’dan sonra en çok Kapadokya ve kayak merkezleri rağbet gördü.” şeklinde konuştu.

Turizmdeki hareketliliğin kaynağının yerli turist olduğunu dile getiren İşler, “Otel işletmecileriyle yaptığımız görüşmelerde Türkiye’nin her yerinden turizm adına iyi dönüşler aldık. Bizim en önemli pazarımız artık iç pazardır. Önceden Almanya ve Rusya turizm pazarında birinciliği paylaşırken artık iç pazar öne geçti.” yorumunda bulundu.

2018 hedefi, %15 büyüme

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2017 yılına ilişkin istatistiklerde turizm gelirinin, geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 18,9 artarak 26 milyar 283 milyon dolara çıktığını hatırlatan İşler, bölgede yaşanan olaylar göz önüne alındığında bu artışın büyük bir başarı olduğunu bildirdi.

Mehmet İşler, “İnşallah 2018’de yüzde 15 daha büyüyeceğiz. Bu da 3 yıl önceki rakamlara ulaşmamız demek. Hem sektör hem devletin el ele vererek getirdiği bu başarı 2018’de de artarak devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Sömestr tatili, TÜİK, Turizme doping, Türk turizmi, Türkiye İstatistik Kurumu, Türkiye Otelciler Federasyonu, TUROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Yarıyıl tatili,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları