Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yarım asır sonra Yunanistan Ligi’nde yabancı bir hakem düdük çalacak!

20 Eylül, 2018 | 17:17

Yarım asır sonra Yunanistan Ligi'nde yabancı bir hakem düdük çalacak!

Yarım asır sonra Yunanistan Ligi’nde yabancı bir hakem düdük çalacak. Gerilim yönünden Türkiye ve Avrupa’daki emsallerini aratmayan maçlara sahne olan Yunanistan Süper Ligi’nde, PAOK ile AEK arasındaki bu hafta sonu oynanacak mücadeleyi Finlandiyalı hakem Mattias Gestranius yönetecek.

Gerilim yönünden Türkiye ve Avrupa’daki emsallerini aratmayan maçlara sahne olan Yunanistan Süper Ligi’nde, PAOK ile AEK arasındaki pazar günü oynanacak maçta Finlandiya Federasyonu’ndan Mattias Gestranius düdük çalacak.

Yarım asır sonra Yunanistan Ligi’nde yabancı bir hakem düdük çalacak

23 Eylül Pazar günü Yunanistan’ın Selanik şehrinde PAOK ve AEK takımları arasında oynanacak karşılaşmaya Yunanistan Merkez Hakem Komitesince 40 yaşındaki Finlandiyalı Mattias Gestranius atandı!

WTS ile Selanik Turları’nın zevkine varın!

Yunanistan Süper Ligi’nde özellikle son yıllarda süregelen güvenlik sorununu çözmek adına alınan bu istisnai kararla 2009’dan beri FİFA kokartı taşıyan Finlandiyalı hakem Gestranius, yaklaşık yarım asır sonra Yunanistan’da düdük çalan ilk yabancı hakem unvanını da almış olacak.

Son senelerde artarak devam eden şiddet olayları ve şike iddiaları nedeniyle Yunanistan futbolunda bu sezon ligdeki diğer önemli maçlarda da yabancı hakemlere görev verilmesi bekleniyor.

PAOK Başkanı Savvidis sahaya tabancayla girmişti!

Geçtiğimiz sezon Selanik’teki PAOK-AEK maçında tartışmalı hakem kararının ardından çıkan olaylarda, PAOK Başkanı Ivan Savvidis sahaya belindeki tabancayla girmiş ve mücadele tatil edilmişti.

PAOK Başkanı Savvidis sahaya tabancayla girmişti

Yaşanan bu gelişmelerin neticesinde lige iki haftadan fazla ara verilirken, FIFA, Yunan takımlarının uluslararası müsabakalardan men edilme ihtimalini gündeme getirmişti. Yunanistan Futbol Federasyonu da bu durum karşısında ülke futbolunda alınan güvenlik önlemlerinin artırılacağını ilan etmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AOK Başkanı Ivan Savvidis, FIFA, Finlandiya Federasyonu, Mattias Gestranius, PAOK - AEK, Selanik, Yabancı bir hakem, Yunan Ligi, Yunanistan Futbol Federasyonu, Yunanistan Ligi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları