Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yaralanan 21 Rus turist, Moskova’ya ulaştı

27 Mayıs, 2010 | 18:42

Antalya’nın Aksu ilçesinde meydana gelen otobüs kazasında yaralanan 21 Rus turist, Moskova’ya ulaştı.

Antalya’nın Aksu ilçesinde Rus turistleri taşıyan otobüsün dereye uçması sonucu 13’ü turist 15 kişinin öldüğü kazada, yaralanan 21 Rus Moskova’ya getirildi. Yaralılar, Rusya Olağanüstü Hal Bakanlığı’na ait uçak yerel saatle 03:40’da Moskova Domodedovo havalimanına iniş yaptı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, An Il-76 model uçak havalimanına indi ve yaralılar tedavileri için Moskova’da çeşitli hastanelere kaldırıldı. Yetkili durumu ağır olan iki Rus turistin Türkiye’de hastanede kaldığını, onlarla ilgili gerekli çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev hayatını kaybeden turistlerle ilgili de gerekli işlemlerin yapılmasını istedi. Antalya’ya giden olağanüstü hal bakanlığı yetkilileri Türk görevlilerle birlikte kimliklerin belirlenmesi için çalışmalarda bulunuyor.

Otopsi çalışmalarının tamamlanmasının ardından cenazeler de Rusya’ya getirilecek. Rusya Başsavcılık yetkilileri de kaza bölgesinde incelemelerini sürdürüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aksu Deresi Kaza, Antalya Kaza, Antalya Otobüsü kazası, Antalya tur otobüsü kazası, Antalya'da tur otobüsü kazası, Hikmet Yılmaz, Hikmet Yılmaz Kaza, Otobüs Kazası, Pegas Turizm, Rus Turistler Rusya, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Yaz Sezonu Antalya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları