Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yanardağ patladı, Marmaris’e 2000 turist gelemedi

16 Nisan, 2010 | 15:22

İngiltere’den Marmaris’e gelmesi planlanan iki bin turist İzlanda’da yanardağ patlaması nedeniyle uçuşların iptal edilmesi sonucu, gelemedi.

İzlanda’daki yanardağda meydana gelen ikinci patlamanın ardından ortaya çıkan kül bulutunun görüş mesafesini engellemesi nedeniyle İzlanda, İngiltere, Norveç ve İsveç hava sahası uçak seferlerine kapatıldı.

Turistler 1 gece misafir edildi

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde tatillerini tamamlayıp dönüş hazırlığındaki turistlerin Türkiye’de 1 gün daha kalmak zorunda kaldığını belirten Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı İlhan Açıkgöz, “Gidiş geliş tüm seferlerin iptal olması nedeniyle Marmaris’te tatillerini tamamlayıp ülkelerine dönme hazırlığındaki 3 bin 800 turist Marmaris’te kalmak zorunda kaldı. Bizde turistleri bir günlüğüne ücretsiz konaklatmak için otelcilerimizle görüştük. Görüşmelerimiz olumlu sonuçladı. Marmaris’te bulunan İngiliz turistler bir gün misafirimiz olacak. Sürekli olarak Norveç, İngiltere ve İsveç’te bulunan tur operatörü sahipleriyle telefonla görüşüyoruz. Yarın saat 17.00 sıralarında uçak seferlerinin tekrar başlayacağı bilgisine ulaştık. Bu doğal olaydan dolayı da Marmaris, İngiltere’den gelecek 2 bin turisti de kaybetti” şeklinde konuştu.

İspanya Turları

İspanya Turları yıl boyunca en iyi fiyat ve servis garantisiyle.

İspanya Turu
İspanya Fly & Drive

Baştan sona İspanya. Endülüs, Rioja, Madrid, Toledo, Barcelona...

İspanya Fly & Drive
İspanya Tren Turları

İspanya Madrid, Valencia, Barcelona, Sevilla, Cordoba.

İspanya Tren Turları
İspanya Bayi Gezisi

İspanya'da bayi gezileri, otel rezervasyonu, araç kiralama hizmetleri.

İspanya Bayi Gezileri

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Güney Ege Turistik Otelciler Birliği Başkanı, İlhan Açıkgöz, İlhan Açıkgöz Kİmdir, İzlanda Yanardağ, İzlanda Yanardağ Patladı, Marmaris Otelleri, Yanardağ Marmaris, Yanardağ Marmaris Turist,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları