Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yamaç paraşütü ile denize çakılan turist öldü

09 Ekim, 2010 | 12:19

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yamaç paraşütü ile atlayış yapan İranlı turist, 50 metreden denize çakılarak hayatını kaybetti.

Fethiye’nin Ölüdeniz Beldesine tatile gelen İranlı turist Loghman Afkhamı (37), yamaç paraşütü yapmak için bin 800 rakımlı Babadağı’na çıktı. Yamaç paraşütü pilotu olan Afkhamı, akşam saatlerinde singıl (tek başına) atlayış gerçekleştirdi. Başarılı bir atlayış yapan İranlı turist, inişe yaklaştığı sırada sert esen rüzgara kapıldı. Rüzgarın etkisiyle kontrolünü kaybeden Loghman Afkhamı, Kelebekler Vadisi’ne kadar sürüklendi. Daha sonra paraşütü kapanan İranlı turist 50 metreden hızla denize çakıldı.

Olayı görenlerin uyarısı ile İranlı turistin düştüğü yere hemen botlarla 3 ayrı ekip halinde sağlık görevlileri ve jandarma ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler İranlı turistin cansız bedeni ile karşılaşırken Loghman Afkhamı, botla sahile getirildi. İranlı turistin cesedi buradan alınarak Fethiye Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken olayla ilgili Fethiye Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Deniz Yamaç paraşütü, Fethiye yamaç paraşütü, Muğla Yamaç paraşütü, Turist Yamaç Paraşütü, Yamaç Paraşütü, Yamaç paraşütü Turist Öldü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları