Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yalova ve Balıkesir’e iki yeni termal otel

24 Nisan, 2014 | 13:34

Türkiye, termal su kaynakları bakımından Avrupa’da birinci dünyada ise yedinci sırada yer alıyor. Fakat gerek yatırımcılar gerekse vatandaş bu şifa kaynağından yeterince faydalanamıyor.

Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, “Ülkemizde geleneksel anlayıştan dolayı, termal sular hep şifa arayışları olarak algılanmış ve hastalık geldiğinde hatırlanmıştır. Bu algılamanın sınırlarının daha da genişletilerek, hastalık öncesi bağışıklık sistemini ve bedeni koruyucu bir unsur olarak değerlendirilmesi daha doğru olacaktır.” dedi.

İlk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya’nın Emet ilçesindeki Emet Termal Resort&Spa’yla yapan Karaderili Grup, Yalova ili Termal İlçesi Akköy’de 3 etap şeklinde inşa edilmekte olan termal otel ve Balıkesir’de yapımı süren, Balıkesir Laguna Thermal ile termal otel sayısını arttırmayı planlıyor.

TERMAL VE SPA OTELLERİ İÇİN TIKLAYIN

Şirket yetkilileri, geçtiğimiz Pazar günü Kütahya Emet’te bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Karaderili Şirketler Grubu Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, termal sağlık turizmi ve şirketin bu alanda yaptığı yatırımlar hakkında bilgi verdi. Türkiye’nin dünyada termal kaynağa sahip sayılı ülkelerden olduğunu belirten Derelli, yatırımlarını termal turizmde yoğunlaştırdıklarını kaydetti. Derelli, Kütahya, Yalova ve Sındırgı’daki 3 termal tesisle senede 200 binden fazla tatilciye sağlık turizmi yaptırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Yalova’ya Marmara’nın en büyük termal yatırımı

İlk termal yatırımını, işletmesini devir aldığı Kütahya Emet’teki Emet ThermalResort&Spa’yla yapan grup, şimdi de Yalova ve Balıkesir’de iki önemli projeyi hayata geçirecek. Şirketlerinin 17 yıldan bu yana turizm sektöründe faaliyet gösterdiğini, şimdiki hedeflerinin ise sağlık tesisleri açarak tüm dünyadaki hasta insanların, termal sular ile şifa bulmaları olduğunu söyleyen Deniz Derelli, Yalova’daki projenin Marmara bölgesinin en büyük termal yatırımı olduğunu kaydetti. Yalova ve Balıkesir’deki projelerin hızla ilerlediğini aktaran Derelli, şöyle devam etti:

“Şu anda Yalova da 2 bin 200 yatak kapasiteli ülkemizin en büyük termal turizm kompleksi inşaatımız devam ediyor. Sadece inşaat için ilk etapta 55 milyon euro yatırım yapılacak. Stüdyo 1, 2 ve 3 yatak odalı daireler olarak planlanan projede yer alacak fizik-tedavi ve rehabilitasyon merkezi, açık-kapalı yüzme havuzları ve spor merkezlerinin yanı sıra ailelere özel havuzlar ve sosyal alanlar geniş tutuldu. Başka bir önemli ayrıntı ise projenin Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden esinlenerek sarayları andıran görkemli duruşu. Türkiye’deki en iyi termal sulardan birine sahip olan Yalova’nın böyle bir yatırıma ihtiyacı vardı. Balıkesir ilimizde de yaklaşık 40 milyon euro yatırım maliyeti olan termal tesisler yapıyoruz.”

Emet’in Şekersu’yu keşfedilmeyi bekliyor

Şirket, ilk termal tecrübesini Kütahya’nın Emet ilçesindeki Emet ThermalResort&Spa’yla yapıyor. 17 yıllığına kiralanan bu tesis dört farklı termal suyu ile adeta sağlık deposu. Türkiye’de sadece bu tesiste bulunan ve 24 saat yosun üreten doğal termal yosun havuzu da birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Emet’te ayrıca, çok fazla kişi tarafından bilinmeyen şeker hastaları için de önemli bir şifa kaynağı bulunuyor. Acente ve Bayii Koordinatörü Deniz Derelli, ‘şeker su’ adını verdikleri bu kaynağı da tanıtmak istediklerini vurguladı. Henüz bilimsel bir çalışma olmadığını söyleyen Derelli, “Bu kendi cazibesi ile akan suyumuz, günde sadece bir bardak kullanıldığında, vücuttaki şekeri çok yüksek oranda düşürüyor. Ülkenin her yerinden bu suyu kullanmak için hastalarımız buraya geliyor. Şimdi şirket olarak Sağlık Bakanlığı’na başvuru yapıp suyun analizlerini yaptıracağız. Umarım sonuçlar pozitif çıkar ve hastalarımız için bir umut oluşmuş olur.” ifadelerini kullandı.

TERMAL VE SPA OTELLERİ İÇİN TIKLAYIN

Deniz Derelli, son olarak Emet’e ciddi yatırım yapmak istediklerini ancak bunun önünde bazı engellerin olduğunu belirtti. Öncelikli sıkıntılarının yol sorunu olduğunu dile getiren Derelli, şunları kaydetti: “Yollar bozuk olduğu için ulaşımda sorun yaşanıyor. Haliyle ilgili şirketler buraya turist getirmekten çekiniyorlar. Fakat, edindiğimiz bilgilere göre devlet yolları yaptırmak için ihaleyi tamamlayıp bir şirkete vermiş. Bu sorun kısa zamanda çözülecek inşallah. Bir diğer önemli sorunumuz ise mülkiyet. Burada Emet Belediyesi’nin kiracısıyız. Yarın başka belediye başkanı geldiğinde bizle çalışmak istemeyebilir. Biz de buralara çok büyük yatırımlar yaparak, yerli ve yabancı turist getirmeyi planlıyoruz. Ancak bunları yapabilmemiz için bu alanlarda yatırımlarımızı amorti edecek süreler kalmalıyız.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Deniz Derelli, Emet Termal Resort&Spa, Karaderili Şirketler Grubu, Kütahya, Kütahya termal otel spa, SPA Otelleri, Termal, termal otel afyon, termal otel kütahya, termal otel ve spa, termal otel yalova, Termal Oteller, Yalova, Yalova haberleri, Yalova termal otel spa,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları