Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yalnızca İtalya’da görebileceğiniz 10 meslek

28 Mart, 2014 | 13:33

italya-on-meslek-431

İtalyan kültürü tarih boyunca pek çok kültürü etkilemiş ve konumu itibariyle pek çok ülkeden de etkilenmiştir. Ancak yüzyıllar boyunca bazı noktalar İtalya’ya özgü kalmaya devam etmiştir. İş dünyası açısından bakıldığında yalnızca İtalya’da karşılaşılan meslekler var. İşte yalnızca İtalya’da görebileceğiniz 10 meslek:

1. İsviçre Koruması: Rengarenk kıyafetleri ile İsivçre Korumaları Vatikan’da savaşçılar ya da Kilise’nin özgürlüğünün savunucuları olarak tanımlanmaktadır. 16. yüzyılın başından beri yabancılara karşı Katolik Kilisesi’ni koruyan İsviçre korumaları günümüze kadar gelmiştir.

2. Gondolcular: Venedik’ün ünlü kanallarında Gondolcu ünvanını almak sanıldığı kadar kolay değil. Yıllar süren bir eğitimin ardından yalnızca suların üstünde turistlere rehberlik etmek yetmiyor aynı zamanda fotoğrafların tümünde Venedik kültürünü yansıtan kostümlerle görüntülenmek gerekiyor.

3. Peynir Gurmesi: İtalya’nın parmesan peynirinin kalitesini anlamak için ortaya çıkan bu meslek, doğru yapıda ve biçimdeki peyniri seçmek için geliştirilmiştir ve insanlar bu konuda eğitim almaktadır.

4. Balsamik Sirke Kontrolü: Resmi olarak Modena mührü takılan kaliteli balsamik sirke şişelerine onay verme süreci de bir nevi sanat ve emek istiyor. Her şişenin mühürlenmesinden önce geçtiği bazı önemli noktalar var ve sirke üreticilerinin Modena mührünü almak için verdiği mücadele kadar, bunun eğitimini almak da zor.

5. Zeytinyağ Polisi:  Sahte zeytinyağı üreticileriyle başa çıkmak için hükümet polisi görevlendirmiş, zeytinyağı uzmanı olan bu polisler ufak bir tadım ile zeytinin nereden geldiğini ve içinde katkı maddesi olup olmadığını biliyor.

6. Roma Askerleri: Kırmızı ve altın rengi kostümleri, cazibeleri ve gülüşleriyle Roma dönemini günümüz İtalya’sına taşıyan Roma askerleri özellikle Roma’nın ünlü Colosseum’unda savaşa hazır durumda gelenleri bekliyor.

7. Şarap Eleştirmeni: İtalya’nın kalite- kontrol etiketi DOCG, şarapların ve yiyeceklerin üzerine damgasını basıyor ve resmi yetkili her ürünün içindekileri ve yapım sürecini inceleyip hakkında yazı yazıyor.

8. Latince Çevirmen: Latin eğitimcileri dünyanın her yerinde çalışırken, Vatikan’da bu bir meslek haline gelmiş durumda. Günlük hayatımızda ölü dil olarak kabul edilen Latince, Vatikan arşivlerini incelemek için modern zamanda çevirmene ihtiyaç duyuyor.

9. Anti- Mafya Savcısı: Organize suç savcısı olmak bir meslektir, anti- mafya savcısı olmaksa İtalya’ya özgü bambaşka bir şeydir. Kitlelerin hayranlığını kazanan bu savcılar, müthiş riskler alıyorlar ve hayatları çoğunlukla tehlikede ancak işlerine inanılmaz saygı duyuyorlar.

10. Bayrak Taşıyıcılar: 21. yüzyıl Floransa’sında, bayrak taşıyıcılar şehir boyunca yürüyüş yaparlar ve gezenleri yetenekli koreografilerle büyülerler. Rüzgarlık ya da zorlu havalarda bile yürüyüşlerini sürdüren bu ilginç mesleğin mensupları Floransa’nın ilgi çekici noktalarından biri.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
gondolcu, İtalya, italya meslek, İtalya tatil, İtalya Turları, latince italya, Roma, Roma turları, vatikan italya, Venedik,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Dannyara
21 Temmuz, 2014

Bu pare7ayı e7ok beğendik indirmek idetsik, ama bf6yle bir uyarıyla karşılaştık: :)UYARI: sarkilarimi rssden cekemezsin bebek. siteme yollan simdi.İndirmek istesek nereden bulabiliriz acaba? Bu konuda yardımcı olur musunuz?

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Temmuz 21st, 2014 at 18:01 Dannyara mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları