Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yalan Dünya Mağarası turizme açılıyor

21 Mayıs, 2010 | 15:42

Gazipaşa’nın Beyrebucak Köyü sınırları içerisinde bulunan 450 metre uzunluğundaki Yalan Dünya Mağarası’nın turizme açılacak.

İl Genel Meclisi Turizm Komisyonu, Çevre Park ve Bahçeler Komisyonu, Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu, Yalan Dünya Mağarası’nda incelemelerde bulundu.

Yalan Dünya Mağarası’nın turizme kazandırılması konusunda İl Genel Meclisi’ne verilen bir önerge üzerine Gazipaşa’ya giden Meclis Üyesi ve Turizm Komisyonu Başkanı Mustafa Sayın, Başkan Yardımcısı Mustafa Sünbül, Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu Başkanı Sadık Ekşi, Çevre Park ve Bahçeler Komisyonu Başkanı Halil Ceylan, Başkan Yardımcısı Ali Arslan ve Gazipaşa İl Genel Meclisi Üyesi Süleyman Tuncer’den oluşan heyet ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile gerekli yazışmalar yapılarak Yalan Dünya Mağarası’nın turizme kazandırılması konusunda fikir birliği yaptı.

Yalan Dünya Mağarası’nın turizm için ciddi bir potansiyel olduğunu belirten Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk ise mağaranın turistik değeri olduğunu ifade ederek, “Etrafı muhtarlık tarafından Orman Bölge Müdürlüğünden kiralanmış ancak mağaranın da kiralanması gerekir.Bu konuda Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na yazı yazılmış ve cevabı beklenmektedir. Mağaranın ışıklandırması son derece ilkeldir. Işıklandırma ve giriş dizayn projeleri mevcuttur. Eğer projeyi çevre düzeni ile birlikte hayata geçirebilirsek, turizm için buranın ciddi bir potansiyel olacağını düşünüyoruz” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünya Mağarası, Gazipaşa Kaymakamı, Halil Ceylan, Muhittin Pamuk, Mustafa Sayın, Mustafa Sünbül, Sadık Ekşi, Yalan Dünya, Yalan Dünya Mağarası, Yalan Dünya Mağarası Haberleri, Yalan Dünya Mağarası Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları