Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Yabancı öğrenciler Türkiye’ye 34 milyon euro bıraktı!

22 Ekim, 2018 | 10:10

Yabancı öğrenciler Türkiye'ye 34 milyon euro bıraktı!

Yabancı öğrenciler Türkiye’ye 34 milyon euro bıraktı. Türkiye 2017 yılında uluslararası öğrencilerden 34 milyon euro kazanç sağlarken en çok öğrenci Almanya, Yunanistan ve Rusya’dan geldi.

Türkiye 2017 yılında uluslararası öğrencilerden 34 milyon euro kazanç sağlarken en çok öğrenci Almanya, Yunanistan ve Rusya’dan geldi.

Yabancı öğrenciler Türkiye’ye 34 milyon euro bıraktı!

IEFT Yurt dışı Eğitim Fuarları Genel Müdürü Deniz Akar, “Türkiye 2017 yılında uluslararası öğrencilerden 34 milyon euro kazanç sağladı. Türkiye’ye en fazla öğrenci gönderen ülkeler Almanya, Yunanistan ve Rusya oldu. Bu ülkeleri Çin, Amerika, Endonezya, Fransa ve Hollanda izledi” açıklamasında bulundu.

Genel Müdürü Akar, son dönemde Türkiye’ye gelen yabancı öğrenciler ve Türk öğrencilerle ilgilenen ülkeler hakkında bilgiler verirken, IEFT Yurt dışı Eğitim Fuarı kapsamında çok sayıda ülkeden öğrenci ve üniversitelerin Türkiye’ye gelip fuara katılım sağladığını ifade etti. Akar, bu kapsamda Güney Kore üniversitelerinde yaşanan hareketliliğin de altını çizdi.

Türk öğrencilere özel burslar…

Deniz Akar, Güney Kore üniversitelerinin Türkiye’ye çıkarma yaptığını, köklü bağlara sahip olan iki ülkenin iş birliğinin eğitim alanında da geliştiğini söyleyerek, “Güney Kore yolladığı devlet kademesindeki kapsamlı heyeti ile eğitim alanındaki ilişkileri de güçlendirmek istiyor. Türkiye’nin ve bölgenin en büyük yurt dışı eğitim fuarı olan IEFT Yurt dışı eğitim Fuarlarına katılacak olan Güney Kore, Türk öğrencilere özel burslar ve uygun fiyatlı eğitimlerle iki ülke arasındaki eğitim iş birliğini artırmak istiyor.” şeklinde konuştu.

“Son dönemde Türkçe öğrenen ve Türkiye’de yaşamak isteyen Güney Koreli öğrenciler ve Korece öğrenen Türk öğrencileri sıkça görmek mümkün.” diyen Deniz Akar, “Bunu fark eden Güney Kore bugüne kadar Türk öğrencilere gösterdiği ilgiyi artırması gerektiğini fark ederek, eğitim konusunda büyük bir heyeti Türkiye’ye gönderiyor. Güney Kore geçtiğimiz yıldan bu yana eğitim konusunda yakaladığı çıkışı Türkiye ile ilişkileri geliştirmek için de kullanmak istiyor.” ifadelerini kullandı.

Akar ayrıca, karşılıklı öğrenci değişimi yapmak amacıyla Türkiye’ye gelen heyetin, hem devlet bazında hem de özel kurumlarla yapacağı görüşmelerle güçlü bağların temelini atmak istediğinden de bahsetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Deniz Akar, Güney Kore, IEFT Yurt dışı Eğitim Fuarları, Yabancı öğrenciler, yurt dışı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları