Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Wyndham, tatil şirketini 1.3 milyar dolara Platinum Equity’e sattı

19 Şubat, 2018 | 17:49

Wyndham, tatil şirketini 1.3 milyar dolara Platinum Equitye sattı

Dünyanın sayılı otel zincirlerinden olan Wyndham Worldwide Corporation, Avrupa’daki tatil şirketini 1.3 milyar dolara Platinum Equity’e sattığını açıkladı.

Dünyanın sayılı otel zincirlerinden olan Wyndham Worldwide Corporation, Avrupa’daki tatil şirketini 1.3 milyar dolara Platinum Equity’e sattığını açıkladı.

Wyndham, tatil şirketini 1.3 milyar dolara Platinum Equity’e sattı

80 ülkede 8 bin 400 otel ile 728 bin odayı portföyünde bulunduran, otel zinciri markalarının en önemlilerinden sayılan Wyndham, Avrupa’daki tatil şirketi olan Wyndham Vacation Rentals’ı, Platinum Equity’e 1.3 milyar dolara sattığını duyurdu.

Wyndham Vacation Rentals’ın satış işleminin nisan-mayıs ayları arasında tamamlanacağı öğrenilirken, Wyndham Vacation Rentals’ın 25 ülke yer alan 600 destinasyonda 110 bin gayrimenkulü himayesinde bulundurduğu ifade edildi. İki şirket arasında yapılan anlaşmaya göre, söz konusu satıştan sonra da Wyndham’ın sadakat programında kalmaya devam edeceği bildirildi.

Stephen P. Holmes: Doğru alıcıyı bulduk

Dünya çapında 20’den fazla markaya sahip olan Wyndham Vacation Rentals, senede yaklaşık 750 milyon dolar ciroya ulaşırken, 130 milyon dolayında da vergi öncesi net kara sahip bulunmakta. Landal GreenParks, James Villa Holidays, Hoseasons ile Novasol şirketin öne çıkan markaları arasında bulunmakta.

Geçtiğimiz yılın ağustosunda bir açıklama yapan Wyndham, otel ile birlikte tatil ve devremülk işini birbirinden ayıracağını ifade etmişti.

Wyndham Worldwide’ın yönetim kurulu başkanlığını yürüten Stephen P. Holmes, bu anlaşmanın şirketin evriminde oldukça önemli bir kilometre taşı olduğunun altını çizip, “Bünyemizdeki tatil kiralama markaları büyük bir müşteri deneyimine ve marka bilinirliğine sahip. Her zaman bu markaları uzun vadeli büyüme stratejimiz çerçevesinde konumlandırdık. İki aday arasında, doğru alıcıyı yaptığımız titiz çalışmalar sonucunda bulduk. Platinum Equity portfolyosu altında bu işin parlak bir geleceğe sahip olacağına inancımız tam.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünyanın sayılı otel zinciri, Hoseasons, James Villa Holidays, Landal GreenParks, Novasol, Platinum Equity, Stephen P. Holmes, Wyndham, Wyndham Vacation Rentals, Wyndham Worldwide Corporation, Wyndham Worldwide yönetim kurulu başkanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları