Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Wyndham Hotel Group’tan 1.95 milyar dolarlık dev satın alma!

19 Ocak, 2018 | 17:20

ABD merkezli otel işletmecisi Wyndham Hotel Group, La Quinta’nın otel operasyonlarını 1.95 milyar dolara satın alacağını açıkladı.

Dünyaca ünlü oteller zinciri Wyndham Hotel Group, bünyesinde 900 tane orta, orta üstü ve ekonomi segment otel barındıran La Quinta’nın operasyonlarını satın alacağını duyurdu.

CNBC’nin haberine göre Wyndham, La Quinta’nın operasyonlarını devraldığında bünyesindeki marka sayısı 21’e çıkartacak. Satın alma haberleri ile birlikte La Quinta’nın hisselleri yüzde 8.4, Wyndham’ın hisseleri ise yüzde 2.5 oranında yükseldi.

Wyndham Group, hisse başına 8.40 dolar ödeyecek

Satın ama gerçekleşirse Wyndham, La Quinta hissedarlarına hisse başına 8.40 dolar ödeyecek. Şirket ayrıca, La Quinta’nın 715 mlyon dolarlık nakit borcunu da ödeyecek.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Amerika Turları sizi bekliyor.

La Quinta’nın piyasa değerinin 2.28 milyar dolar olduğu belirtilirken, satıştan vazgeçmesi durumunda Wyndham’a 37 milyon dolarlık fesih ücreti ödeyeceği kaydedildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerika, Dev satın alma, Dünyaca ünlü oteller zinciri, La Quinta, Wyndham Hotel Group,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları