Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

WTS, Da Vinci’nin doğum gününü kutladı

02 Mayıs, 2012 | 16:12

Ünlü tur operatörü World Travel Service (WTS),Leonardo da Vinci’nin doğum gününü kutladı.

WTS, Da Vinci’nin 560. doğum gününü özel bir seyahatle kutladı.

WTS, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından ve dehalarından biri olarak kabul edilen Leonardo da Vinci’nin doğum günü için özel bir seyahat programı hazırladı.

11-16 Nisan 2012 tarihinde özel rehber eşliğinde düzenlenen seyahat programına geniş bir katılım yaşanırken, hazırlanan programda; meşhur Sistina Şapeli,Vatikan Resim Galerisi,Etrüsk Müzesi,Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri gibi birçok önemli destinasyon yer aldı.

Sistina Şapeli:

Vatikan’da bulunan,Katolik Kilisesi’nin lideri Papa’nın resmi ikâmetgahı olan şapeldir.Vatikan devletinin en ünlü mekȃnlarından biri olan Sistine Şapheli, günümüzde Vatikan müzeleri güzergȃhına dahil edilmiştir. Adını yapıyı inşa ettiren Papa IV. Sixtus’tan alır. Papa seçimlerinin yapıldığı mekȃn olmasıyla tanınır. Botticelli, Perugino, Ghirlandaio ve Signorelli gibi 15. yüzyıliin ünlü italyan Rönesans ressamlarının eserleri duvarlarında yer almaktadır. Yapıya en büyük ünü kazandıran eser grubu ise Michelangelo’nun içlerinde ünlü Adem’in Yaratılışı ve Kıyamet Günü fresklerinin de bulunduğu sahnelerdir.

Vatikan Resim Galerisi:

Papa VI. Pius tarafından, on sekizinci yüzyılın başlarında kurulan Vatikan Resim Galerisi,Vatikan’ın resim koleksiyonunun büyük bir kısmına ev sahipliği yapmakta.Bizans döneminden, rönesans öncesi italyan çalışmalarına ve oradan da on sekizinci yüzyıl hollandalı ve fransız üstatların eserlerine kadar, dini sanatlar için bir altın madeni niteliğindedir.

İspanyol Merdivenleri:

Roma’nın en canlı, en süslü mekanlarından biri olan İspanyol Merdivenleri, her daim yoğundur.Birçok turistin uğrak yeridir.

Etrüsk Müzesi:

1889’dan beri, Papa III. Julius için 16. yüzyılın ortalarında yapılmış olan Roma’daki Giulia Villası’nda yer almaktadır. Müzedeki ünlü yapıtların başında Formello’da bulunmuş pişmiş topraktan Apollon ve Herakles heykelleri gelir.Müzenin koleksiyonunda ayrıca çeşitli vazolar, tunç eşya, zırhlar, aynalar ve adak heykelcikleri de bulunur.

Aşk Çeşmesi:

Aşk Çeşmesi olarak bilinen Trevi Çeşmesi,Roma’da Poli Sarayı’nın bir kenarına Nicolò Salvi tarafından Klasik ve Barok karışımı olarak yapılmış, dünyadaki en ünlü çeşmelerden birisidir.Trevi Çeşmesinin genel ifadesi “deniz”dir.

Denizkabuğu şeklinde bir at arabası, arabayı çeken denizden çıkan kanatlı atlar ve arabada bulunan mitolojik deniz tanrısı, görünümün konusunu oluşturmaktadır. Heykel ve mimarî çok güzel bir biçimde kaynaşmıştır.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aşk Çeşmesi, Da Vici turu, Da Vinci, Da Vinci doğum günü, Etrüsk Müzesi, İspanyol Merdivenleri, Leonardo da Vinci, Leonardo da Vinci doğum günü, Leonardo Da Vinci turu, Sistina Şapeli, Vatikan Resim Galerisi, World Travel Service, WTS,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları