Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Wings for Life World Run için geri sayım devam ediyor

09 Nisan, 2014 | 11:07

Dünyadaki 35 noktada aynı anda başlayacak Wings for Life World Run için geri sayım devam ediyor.

04 Mayıs’ta gerçekleştirilecek etkinlik omurilik felcine dikkat çekmek ve omurilik sakatlanmalarının kalıcı çözümü için gerçekleştirilecek araştırmalara fon sağlamak amacıyla düzenleniyor.

Tüm dünyada giderek daha fazla ilgi gören toplu koşu etkinlikleri, Wings for Life World Run ile bambaşka bir boyuta taşınıyor. 04 Mayıs 2014 Pazar günü, Türkiye saatiyle 13:00’te başlayacak küresel yarış dünyadaki 35 noktada, saat farkı nedeniyle günün birbirinden farklı zamanlarında ve hava koşullarında yüzbinlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

California’daki koşucular yerel saatle gece 03:00’te yarışa başlarken Almanya’daki yarışmacılar tam günün ortasında, Türkiye’dekiler 13:00’te, Tayvan’dakiler ise 18:00’de start alacak. Koşmayı hobi olarak gören kişiler, amatör koşucular ve profesyonel atletler dahil her düzeyde sporcunun katılabileceği koşuda sabit bir mesafe, hatta sabit bir bitiş noktası bulunmuyor.

Yarış başladıktan yarım saat sonra başlangıç noktasından yola çıkacak takip aracı tarafından geçilen katılımcılar yarıştan elenecek. Her ülkedeki takip araçlarından alınan sinyallere göre sona kalan kadın ve erkek 2 yarışmacı global yarışın tüm dünyadaki kazananları olacak. Global birinciler dünya turu kazanırken her ülkenin kadın ve erkek birincileri ise gelecek yıl istedikleri bir parkurda koşma hakkına sahip olacak.

EFSANE SPORCULAR DA YARIŞACAK

Yarışın dünyadaki direktörlüğünü ünlü Olimpik atlet Colin Jackson yapıyor. Wings For Life World Run koşu etkinliğine katılacaklar arasında eski Formula 1 pilotu David Coulthard, efsanevi yarışçı Eddie Jordan ve daha birçok efsane sporcunun yanı sıra geçtiğimiz yıl uzaydan dünyaya tarihi bir atlayış gerçekleştiren Felix Baumgartner da bulunuyor. Etkinliğin Türkiye’deki gönüllü elçileri arasında ise oyuncu Burcu Kara, şarkıcı Can Bonomo, radyo ve televizyon programcısı Ceyhun Yılmaz ve milli sporcular Naz Aydemir Akyol ve Ahmet Arslan yer alıyor.

HEDEF OMURİLİK FELCİNE ÇARE BULMAK

Dünya çapında 3 milyon kişinin omurilik sakatlanmasına bağlı felç ve benzer durumlar nedeniyle engelli bir yaşam sürmek zorunda olduğu tahmin ediliyor. Her yıl 130.000 kişi omurilik sakatlanmasına uğruyor ve sonra da felç geçiriyor. Araştırmalardaki ilerlemeler büyük ölçüde özel girişimler sayesinde gerçekleşiyor. Wings for Life Vakfı, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak bu araştırmalara kaynak sağlamak için destekleri ve bağışları kullanıyor. Vakıf, aldığı bağışların tamamını özel olarak ümit vaat eden araştırma projeleri için kullanılmasını sağlıyor.

Yarışın Türkiye ayağı Alanya’da TSİ 13:00’te başlayacak. Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında koşu saati ve düz seyirli parkur gibi avantajlarıyla öne çıkan Alanya, aynı zamanda engelsiz turizm kenti niteliğiyle de tüm dünyadaki Wings for Life World Run mekânları arasında dikkat çekiyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Burcu kara, California, California Amerika, California koşu, California Wings for Life World Run, Can Bonomo, Ceyhun Yılmaz, Colin Jackson, David Coulthard, Felix Baumgartner, koşu etkinlikleri, Naz Aydemir Akyol, omurilik felci, omurilik sakatlanmaları, Wings for Life World Run, World Run,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları