Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

19. WIN Eurasia Metal Working Fuarı kapılarını açtı

06 Haziran, 2014 | 11:03

19. WIN Eurasia Metal Working Fuarı Tüyap’ta kapılarını açtı.  Fuar 8 Haziran’a kadar ziyaret edilebilecek.

Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş. tarafından metal işleme, kaynak/kesim ve yüzey işleme olmak üzere konu bakımından birbiri ile ilişkili üç uzmanlık fuarını bir araya getiren organizasyon, ilk gününde ulusal ve uluslararası üst düzey ziyaret ve işbirliklerine ev sahipliği yaptı.

Saksonya Eyaleti Ekonomi, Çalışma ve Ulaşım Bakan Yardımcısı Sven Morlok’ın katılımlarıyla, Alman ve Türk makinecileri arasında 3. ülkelere yatırımlar ve inovasyon konulu yapılan anlaşma, fuara damgasını vurdu.

Global Fairs Deutsche Messe AG Kıdemli Başkan Yardımcısı Wolfgang Lenarz, Alman Mühendislik Federasyonu (VDMA) Türkiye Ülke Müdürü Friedrich Wagner, İstif Makinaları Distribütörler ve İmalatçıları Derneği (ISDER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Gül, Makine İmalatçıları Birliği Başkanı ve Makine Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Sevda Kayhan Yılmaz fuar açılışına katılan isimler arasındaydı. T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve KOSGEB tarafından desteklenen fuar 8 Haziran tarihine kadar devam edecek.

Açılış konuşmasını yapan Wolfgang Lenarz; “WIN Metal Working Fuarı sac işleme, metal işleme ve kaynak kesim sektörlerinin tek bir çatı altında buluştuğu yegane fuar. Ziyaretçilerimiz bu fuarda üç sektörü yakından tanıyarak, son teknolojiyi öğrenme imkanı buluyor. Bu yıl fuarda Tayvan, Güney Kore, İtalya, Japonya ve Almanya milli katılım gerçekleştirdi. Farklı endüstri kollarının ilgili tüm sektör liderlerini davet ederek, yeni iş imkanları yaratmalarına fırsat sağladık. Anadolu delegasyonlarını hızlandırarak derneklerle işbirliği içerisinde çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yıl 24 olan delegasyon sayısını bu yıl 59’a çıkarmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz,” dedi.

Lenarz’ın ardından söz alan  Friedrich Wagner ise “2002 yılında organize edilen ilk Win Eurasia Metal Working Fuarı’ndan beri Almanya olarak özel Alman Pavilyonu’nda inovatif ürünlerimizi sunuyoruz. Birçok yeni iş bağlantısına imza atılan fuarda, sadece Türkiye’den değil Almanya’dan gelen dostlarımızla da bir araya geliyor ve işbirlikleri gerçekleştiriyoruz,” diyerek fuarın kendileri için öneminden bahsetti.

Almanya ve Türkiye arasındaki ilişkilere, “2013 yılında Almanya’da 4 milyar Euro ihracat gerçekleştirildi. Sektörde yüzde 10’luk bir artış mevcut. Baktığımızda Türkiye’nin en büyük tedarikçisi Almanya,” diyerek değinen Wagner, ziyaretçileri sektörün nabzını yakından takip etmeleri için Saksonya Eyaleti’nden farklı şirketlerin yer aldığı 8 ve 9. hollerdeki Alman Povilyonuna davet etti.

Halil İbrahim Gül ise fuara ilk olarak 2012 yılında katılma kararı verdiklerini ve bu bağlamda fuarın ilk fazında 22 üye ile yer aldıklarını belirtti. Şu an itibariyle 54 üyesi ile sektörün yüzde 70’ini elinde tutan bir dernek konumunda olduklarını ekleyen Gül, “Türkiye ve Avrasya Bölgesi’nin en önemli fuarı olan WIN’in tüm katılımcı ve ziyaretçilere hayırlı olmasını dilerim,” dedi.

Son olarak söz alan Sevda Kayhan Yılmaz; “Biz Makine Tanıtım Grubu olarak Türk makineciliğinin ve Alman makinecilerinin bulunduğu her yerde bulunmaya çalışıyoruz ve WIN Metal Working Fuarı bu noktada bizim için önemli bir fırsat yaratıyor. Bugün burada Saksonya Eyaleti Ekonomi, Çalışma ve Ulaşım Bakan Yardımcısı Sayın Sven Morlok’un da katılımıyla Saksonya Eyaleti ile bir anlaşma gerçekleştireceğiz. Alman makinecileri ve Türk makinecileri arasında yapılabilecek işbirlikleri, 3. ülkelere yatırımlar ve inovasyon konularını kapsayacak,” dedi.

Açılışın ardından, yurtdışından alıcı heyetler ve katılımcılar arasında birçok ticari işbirliği gerçekleşti. WIN Eurasia Metal Working Fuarı 4 gün boyunca yeni iş ortakları arayan firmalar ve işbirliklerine imza atmak isteyenler için faydalı bir buluşma merkezi olmaya devam edecek.

Ayrıca fuar kapsamında düzenlenen “Endüstriyel Etkinlikler Zirvesi” de sektörün sorun ve fırsatlarını çok sayıda konferans, panel, kurumsal etkinlik ve çözüm gösterisiyle ele alıyor. Zirve; bilgi paylaşım ve aktarımında da büyük rol oynuyor. İnovatif paylaşımlar, yeni iş ortakları arayan firmalar ve yeni işbirliklerine imza atmak isteyenler için etkili bir platform oluşturuyor. 6 Haziran tarihinde 11.30 ve 12.30 tarihleri arasında gerçekleşecek İran, Petrol ve Doğalgaz Alanında Yatırım Olanakları Semineri, petrol ve doğalgaz bakımından zengin rezerve sahip İran’daki, yatırım ve ticaret olanakları hakkında dinleyicilere değerli bilgiler verecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2014 fuarları, Fuar Haberleri, Global Fairs Deutsche Messe, Hannover Messe Bileşim Fuarcılık, KOSGEB, Metal Working Fuarı, Sven Morlok, WIN Eurasia, WIN Eurasia Metal Working Fuarı, Wolfgang Lenarz, yurtiçi fuar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları