Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vurgun yiyen turiste hassas müdahele

30 Eylül, 2009 | 09:53

Vurgun yiyen turiste hassas müdahele Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan beldesinde tatil yapan ve dün denize dalış yapan İskoç turist vurgun yedi.

Hava Ambulansı arızalı olduğu için helikopter kullanıldı ama hastanın hassasiyeti nedeniyle uçuş alçaktan yapıldı.

Edinilen bilgiye göre eşiyle birlikte Kalkan’da tatil yapan İskoç turist Selina Barbour (28) dün öğleden sonra 22 metreye yaptığı ikinci dalışında 1 saat kadar su altında kaldı. Selina Barbour dalışını tamamladıktan bir saat sonra fenalaştı. Padi Resque (Kurtarma dalgıcı) eğitimi aldığı öğrenilen Selin Borbour, eşi Ken Barbour’a vurgun yediğini belirterek, hastaneye götürülmesini istedi.

Kaş Devlet Hastanesine kaldırılan İskoç turistin, Dr. Munise Ozan’ın yaptığı müdahalenin ardından, basınç odasında tedavi edilmesi gerektiğinden Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılmasına karar verildi.

İskoç turist, Sağlık Bakanlığına ait hava ambulansının arızalı olduğunun bildirilmesi üzerine, gece de uçabilen Sahil Güvenlik Komutanlığına ait bir helikopterle Antalya’ya getirildi. Helikopterin hastanın vurgun yemiş olması nedeniyle çok fazla yükselmediği ve deniz seviyesi uçuşu yaparak hastayı Antalya’ya ulaştırdığı bildirildi.

Selina Barbour, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi basınç odasında tedavi altına alındı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, Antalya Turist, Antalya turist sayısı, Antalya Turizm, Kaş Devlet Hastanesi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Selina Barbour, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları