Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vurgun yiyen turiste hassas müdahele

30 Eylül, 2009 | 09:53

Vurgun yiyen turiste hassas müdahele Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan beldesinde tatil yapan ve dün denize dalış yapan İskoç turist vurgun yedi.

Hava Ambulansı arızalı olduğu için helikopter kullanıldı ama hastanın hassasiyeti nedeniyle uçuş alçaktan yapıldı.

Edinilen bilgiye göre eşiyle birlikte Kalkan’da tatil yapan İskoç turist Selina Barbour (28) dün öğleden sonra 22 metreye yaptığı ikinci dalışında 1 saat kadar su altında kaldı. Selina Barbour dalışını tamamladıktan bir saat sonra fenalaştı. Padi Resque (Kurtarma dalgıcı) eğitimi aldığı öğrenilen Selin Borbour, eşi Ken Barbour’a vurgun yediğini belirterek, hastaneye götürülmesini istedi.

Kaş Devlet Hastanesine kaldırılan İskoç turistin, Dr. Munise Ozan’ın yaptığı müdahalenin ardından, basınç odasında tedavi edilmesi gerektiğinden Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılmasına karar verildi.

İskoç turist, Sağlık Bakanlığına ait hava ambulansının arızalı olduğunun bildirilmesi üzerine, gece de uçabilen Sahil Güvenlik Komutanlığına ait bir helikopterle Antalya’ya getirildi. Helikopterin hastanın vurgun yemiş olması nedeniyle çok fazla yükselmediği ve deniz seviyesi uçuşu yaparak hastayı Antalya’ya ulaştırdığı bildirildi.

Selina Barbour, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi basınç odasında tedavi altına alındı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, Antalya Turist, Antalya turist sayısı, Antalya Turizm, Kaş Devlet Hastanesi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Selina Barbour, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları