Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Volvo Ocean Race heyecanı başlıyor!

03 Ekim, 2014 | 09:26

Cesur denizcilerin, 9 ay boyunca, 4 okyanus ve 5 kıtada mücadele vereceği Volvo Ocean Race, heyecanı başlıyor.

1.5 milyar kişinin izleyeceği Volvo Ocean Race, 11 Ekim’de başlıyor.

Dokuz aylık süreciyle dünyanın en uzun ve zorlu spor etkinliği Volvo Ocean Race’e bir Türkiye markası ile katılacak ilk takım olan Team Alvimedica’da heyecan dorukta. Ekip, 11 Ekim’deki büyük starta sayılı günler kala, liman içi şamandıra yarışlarında rakipleriyle 04 Ekim’de karşı karşıya gelecek.

İspanya Alicante’de yapılacak liman içi yarışının kazananlar ödüllerini aynı akşam düzenlenecek törenle alacak.

Charlie Enright: “Alvimedica yarışı kazanmaktan çok; yarışçı, mücadeleci ruha ve azimli olmaya, gençlere önem veriyor”

Team Alvimedica’nın 29 yaşındaki genç lideri Charlie Enright, uzun ama keyifli bir hazırlık sürecinin ardından bu zorlu mücadeleye hazır olduklarını belirterek, “Özenli, genç, atik, cesur ve takım çalışmasına inanan ekibiyle dünyanın dört bir yanında hayat kurtarmak üzere faaliyet gösteren Alvimedica’nın ekibine seçilmiş olmaktan dolayı mutluyuz. Volvo Ocean Race’e katılım kararı alarak bizlerle bağlantıya geçen Alvimedica’nın defalarca bu yarışa katılmış deneyimli yelken yarışçıları yerine biz genç yelkencilere alanındaki bu önemli yarışta yer alma fırsatı tanıması, herkes gibi bizi de şaşırtmıştı. Ancak Alvimedica CEO’su Dr. Cem Bozkurt ile tanışıp yaptığımız toplantılarda gördük ki; Alvimedica yarışı kazanmaktan çok; yarışçı ruha, mücadeleci, azimli bir yapıya, gençliğe önem veriyor. Alvimedica teknesinde olmaktan, Türkiye bayrağıyla yarışmaktan gurur duyuyoruz. Bize duyulan güvene en başarılı şekilde karşı karşılık vereceğiz” dedi.

Titiz ve keyifli bir hazırlık süreci yaşadıklarını; ünlü, deneyimli mentorlarla bir araya gelerek sayısız antrenman yaptıklarını ve başarıyla Transatlantik Okyanusu’nu geçtiklerini söyleyen Charlie Enright, “04 Ekim’de Alicante’de liman içi yarışlar var.11 Ekim’de ise okyanuslara doğru yol alacağız. Alvimedica’nın, ailelerimizin, sevdiklerimizin ve bizi destekleyen herkesin enerjisini yanımızda hissediyoruz. Heyecanlıyız ve hazırız: Artık 9 cesur denizciyle, 9 ay boyunca, 4 okyanus ve 5 kıtada mücadele vereceğimiz büyük oyun başlasın” dedi.

VOR’un en genç ekibi

Team Alvimedica, dünyanın en zorlu ve uzun süren spor etkinliği olan Volvo Ocean Race 2014-2015’te yarışacak olan en genç ekip. Takıma, 29 yaşındaki Amerikalı Charlie Enright liderlik ediyor. Ekip, 4 Ekim’de İspanya Alicante’den start alıp dünya çevresindeki 11 limanı kapsayacak 38 bin deniz millik bu yarışa ilk defa katılacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alicante, İspanya, İspanya Alicante, Ocean Race, Team Alvimedica, Team Alvimedica ispanya, Team Alvimedica ocean race, Team Alvimedica türkiye, Volvo Ocean Race, Volvo Ocean Race 2014, Volvo Ocean Race İspanya,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları