Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vladimir Putin büstü görücüye çıktı

18 Mayıs, 2015 | 19:33

Sovyetler Birliği’nin Nazileri yenip 2. Dünya Savaşı’nı bitirmesinin 70. yılı şerefine hazırlanan Vladimir Putin büstü, St. Petersburg yakınlarındaki Agalatova’da görücüye çıktı.

Geleneksel Slav değerlerini yaşatmayı amaçlayan Ortodoks Kozak Birliği, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Roma imparatoruna benzetildiği bronz büstün üstündeki örtüyü kaldırdı. Nevskiye Novosti gazetesinin haberine göre, bronza benzer bir maddeden yapılan büst, St. Petersburg yakınlarındaki Kozak köyü Agalatova’ya dikildi.

Üzerinde Roma imparatorlarının giydiğine benzer bir pelerin bulunan ve Rusya armasını taşıyan bir de madalya taşıyan büstte, defne yapraklarından yapılma tacın bulunmaması ise dikkat çekti. Nitekim büstün hazırlanmasına öncülük eden birliğin başkanı Andrey Polyakov, “Ne de olsa Putin de bir Rus. Büstün başına taç taksaydık, Romalı gibi görünecekti” dedi.

Polyakov, bu büstün geçici olduğunu, bundan iki kat büyük ve gerçek bronzdan başka bir büst hazırladıklarını da açıkladı (Sputniknews).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ortodoks Kozak, Roma imparatorları, Rusya Başbakanı Vladimir Putin, St. Petersburg, St. Petersburg Rusya, St. Petersburg vladimir putin, Vladimir Putin, Vladimir Putin büstü, Vladimir Putin heykel, Vladimir Putin moskova, Vladimir Putin Rusya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları