Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vizesiz bayram tatiline hazırlanın!

02 Haziran, 2018 | 14:50

Vizesiz bayram tatiline hazırlanın!

Yılın stresini atmak için tatile çıkmak en güzelidir. Yaklaşan bayramı evde oturarak geçirmek yerine güneşlenmeyi, yüzmeyi, eğlenmeyi ve tarihi yerleri gezip, kültürel birikiminizi artırmayı istiyorsanız vizesiz seyahat edebileceğiniz, bayramda çok güzel vakit geçirebileceğiniz turistik yerleri sizin için inceledik. İşte bayramda vizesiz gidebileceğiniz destinasyonlar.

Yaklaşan bayramı evde oturarak geçirmek yerine güneşlenmeyi, yüzmeyi, eğlenmeyi ve tarihi yerleri gezip, kültürel birikiminizi artırmayı istiyorsanız vizesiz seyahat edebileceğiniz, bayramda çok güzel vakit geçirebileceğiniz turistik yerleri sizin için inceledik.

Bayramda vizesiz tatil Priştine

Kosova’nın tarih kokan bir kenti: Priştine

Sıcak yaz günlerinin yaklaştığı şu günlerde bayram tatili için gezmeyi ve kültürel birikiminizi arttırmak için Priştine tam size göre. Golyak Dağları’nın eteklerinde yer alan Kosova’nın başkenti Priştine Türk kültüründen etkilenen bir şehir. Kentteki mutfak kültürü Türk kültürüne çok yakın. .

Kentin gezilip görülmesi gereken yerlerinin çoğu Osmanlı’dan kalma yerler. Henüz yeni yeni gelişmekte olan Priştine’de alış veriş ve gece hayatı olanakları oldukça ucuz.

Kosova’nın bu güzel kentinde ülkenin yapısını vurgulayan Ortodoks kiliseleri ve manastırları da bulunmakta. Bu arada bağımsızlığın kazanıma sonrası kentte yapılan oldukça modern yapıları da görmeniz mümkün.

Gece hayatının hüküm sürdüğü şehir: Belgrad

Gece hayatının hüküm sürdüğü şehir: Belgrad

“Düşük bütçeli Paris” diye tanımlanan Belgrad, gerçekten de bu tanıma yakışır bir kent.

Nova Grad ülkenin modern yüzünü temsil ederken, alışveriş ve eğlence olanakları oldukça popüler. Stari Grad’da ise tarihine ışık tutan yapıları ve müzeleri görmeniz mümkün. Bu özellikleri ile Belgrad, Sırbistan’ı ziyaret eden konuklarının her zaman beğenisini kazanmakta.

Sıcakkanlı insanları ve zengin tarihi ile konuklarını ağırlayan Belgrad’da hareketli gece hayatı da oldukça ünlü.

Yemek kültürü ise Türk, Macar ve Avusturya ile birlikte Akdeniz mutfağının karakter özelliklerini taşıyor.

Balkanlar'ın Kudüs'ü Saraybosna:

Saraybosna: Balkanlar’ın Kudüs’ü

Roma, Bizans ve Osmanlı gibi imparatorlukların hakimiyetinin izlerini halen taşıyan Saraybosna, “Balkanlar’ın Kudüs’ü” adını almıştır.

Balkanlar’ın Kudüs’ü, adına yakışır şekilde tatilcilere ziyaret edebilecekleri tarihi yerler, müzeler, kültürel zenginlikler sunarken, yöresel lezzetler konusunda da oldukça bonkör davranıyor.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Dubrovnik – Saraybosna Turları sizi bekliyor.

Vizesiz gidilebilecek yerlerden olan Saraybosna ayrıca ulaşım ağının da merkezinde. Bu durumdan yararlanıp, tatilinizin bir kısmında Mostar, Banja Luka ve Tuzla’ya düzenlenen günübirlik gezilerle ülkenin güzelliklerini, tarihini daha iyi görme ve anlama fırsatı yakalayabilirsiniz.

Budva kültürel profiliyle dikkat çekiyor

Budva kültürel profiliyle dikkat çekiyor

Hem eğlence olsun hem de kültürel profili yüksek bir şehir diyorsanız ve de ayrıca bir de vizesiz olsun diyorsanız o zaman aradığınız yer Budva olmalı.

Karadağ’ın bu özel şehri, ılıman iklimi ve birbirinden güzel plajları herkesi kendine çekmekte.

Alış veriş yapmak için Adriyatik kıyısındaki kentin tarihi kısmı olan Old Town’a gidebilir, tarihin tozlu sayfalarına dalmak için müzeleri ziyaret edebilirsiniz.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Budva Turları sizi bekliyor.

Ayrıca ülke mutfağının kendine has lezzetlerinin tadına bakabileceğiniz de çok güzel restoranlar bulabilirsiniz.

Buradaki hareketten sıkılırsanız, o zaman Budva’ya komşu olan Kotor’a veya Karadağ’ın başkenti Podgorica’ya çok çabuk geçebilirsiniz.

"Parkın içindeki şehir Kiev

“Parkın içindeki şehir Kiev

“Parkın içindeki şehir” adıyla da anılan Ukrayna’nın başkenti Kiev, bu ismi şehir merkezindeki yeşil alanların fazlalığından dolayı almış.

Ukrayna’nın başkenti de olan, mimarisiyle, ulaşımıyla, yeme içme kültürüyle bir çok alanda Rusya’nın etkisinin gözlendiği Kiev’de, turistlerin ilgisini çekebilecek bir çok mekan bulunmakta.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Kiev Turları sizi bekliyor.

Tarihi yerlerinin yanı sıra doğal güzellikleri ile de bir çok yere sahip olan Kiev, Türk tatilciler tarafından da sıkça ziyaret edilmekte.

Kiev’e göre daha sakin olan ama görülmesi gereken yerler anlamında benzerlikler içeren başka bir bir alternatif de Lviv olabilir. Lviv’i de tatil planlamanız içine dahil edebilirsiniz.

Tarihin sessizlikle buluştuğu yer: Tiflis

Tarihin sessizlikle buluştuğu yer: Tiflis

Gürcistan’ın başkenti olma unvanını da taşıyan Tiflis, gastronomi tutkunlarının adreslerinden. Özellikle pidesi, mantısı ve et yemekleri gibi lezzetleriyle herkesi kendinden geçiren Tiflis, sakinlikten hoşlananlar için oldukça ideal bir tatil yeri.

Tiflis’te turistlerin ilgisin çekebilecek ve imkan olarak en iyi hizmeti alabilecekleri yer ise Old Town sınırları dahilindeki yerlerden oluşmakta. Başkentte sadece kimliğinizle seyahat edebilen tatilciler tarihle iç içe olmaktan yana hiç bir sıkıntı da çekmezler.

Tiflis’in biraz daha uzağında bulunan dikkat çekici mekanları görmek için günübirlik turlar düzenlenmekte. Sessizliği ve sakinliği seviyorsanız burası tam size göre. Ancak

Tiflis’in sadeliğinden ve tek düzeliğinden sıkılmanız halinde gece hayatının biraz daha hareketli olduğu Türklerin oldukça fazla rağbet ettiği Batum’a da gidip orada eğlenebilirsiniz.

Tarih ve modernliğin buluşma noktası: Üsküp

Tarih ve modernliğin buluşma noktası: Üsküp

Bayram’da vizesiz gidebileceğiniz bir başka destinasyon ise Üsküp’tür. Türkiye’ye çok uzak olmasın, vize istenmesin gibi seçenekleri barındıran turistik kentler arasında bulunan Makedonya’nın bu güzel kenti tarih ile modernliğinin iç içe olduğu bir şehir.

Çeşitli ülkelerdeki gibi burada da Osmanlı’nın bıraktığı eserleri görebilmek mümkün. Vize istememesinin yanında konaklama ve ulaşım gibi çok konuda ucuz sayılabilecek bir şehir olan başkent Üsküp’te canınızın sıkılması mümkün değil.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Rumeli Turları – Üsküp – Ohrid Turu sizi bekliyor.

Çeşitli eğlence olanakları, tarihi mekanları ile turistlere güzel bir tatil vadeden Üsküp’te aldığınız otantik eşyalarla evinize dönebilirsiniz.

Üsküp’te tatilinizi geçirdikten sonra gölü ile oldukça ünlü Ohrid’e geçip, görsel bir ziyafet sunan, doğal güzelliklerin tadını çıkartabilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Belgrad, Budva, Kiev, Ohrid, Priştine, Saraybosna, Tiflis, Üsküp, Vizesiz bayram tatili, vizesiz yurt dışı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları