Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vizesiz balayı turları için birçok seçenek var

23 Ocak, 2014 | 10:45
Maldivler'deki otel-adalardan bir tanesi...

Maldivler’deki otel-adalardan bir tanesi…

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesiz olarak seyahat edebilecekleri ülke sayısı arttıkça vizesiz balayı turları için de alternatifler daha çeşitli hale geliyor. Maldivler, Tayland, Mauritius, Brezilya, Panama, Malezya, Singapur gibi ülkeler vizesiz balayı için büyük fırsat.

Son olarak Vanuatu ile vize anlaşması imzalanmasının ardından Türk vatandaşlarının vizesiz olarak seyahat edebilecekleri ülkeler listesi yeniden gündeme geldi. Bosna-Hersek, Sırbistan, Andorra, Gürcistan, Kosova, Makedonya, Rusya, Ukrayna gibi nispeten yakın Avrupa ülkeleri tatilseverlerin dikkatini çekmeye devam ederken balayı çiftleri ise daha çok uzak destinasyonları ve tropik iklimleri tercih ediyor.

Vizesiz balayı kolaylığından yararlanmak ve dolayısıyla evlilik sürecinde vize işlemleriyle uğraşmak istemeyen çiftler için Arjantin, Venezuela, Brezilya, Ekvator, Peru, Şili gibi Latin Amerika ülkeleri de tercihler arasında. Türk vatandaşlarına vize uygulayan ancak verilmesi sırasında hiçbir zorluk çıkarmayan, World Travel Service’ten (WTS) kolayca vizesi alınabilen devrim ülkesi Küba da balayı için çok tercih edilen bir ülke.

Ancak Türk vatandaşları son yıllarda vizesiz balayı tercihlerini en fazla tropik iklimlere yöneltiyor. Türk vatandaşlarının vizesiz balayı turu yapabilecekleri yeryüzü cennetleri arasında tabi ki Maldivler başı çekiyor. Maldivler’e alternatif olarak ise Samui, Phuket gibi Tayland adaları, Mauritius ve Seyşeller öne çıkan ülkeler arasında.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
balayı turları, Balayı turu, Maldivler Balayı, Maldivler Balayı Turları, vizesiz balayı, vizesiz balayı maldivler, vizesiz balayı turları, vizesiz balayı turları ülkeler, vizesiz balayı turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları