Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vizesiz Avrupa seyahati için kritik gün 4 Mayıs!

20 Nisan, 2016 | 12:07

Vizesiz Avrupa seyahati

AB Komisyonu, Türkiye’nin vizesiz Avrupa seyahati için gereken şartları yerine getirip getirmediğine 4 Mayıs’ta karar verecek.

Vizesiz Avrupa seyahati için kritik gün! Avrupa Birliği Komisyonu, Ankara’nın ‘vizesiz Avrupa’ için gereken şartları yerine getirip getirmediğine 4 Mayıs’ta karar verileceğini açıkladı.

18 Mart’ta varılan anlaşma hakkında yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Komisyon, 4 Mayıs’ta Türkiye için vize serbestisi ilerleme raporunu yayınlayacak. Türkiye, kalan temel ölçütleri karşılayacak gerekli tedbirleri alırsa, raporun ardından, Türkiye’nin vizesiz seyahat listesine dahil edilmesine yönelik kanun teklifi gelecek.”

AFP’nin haberine göre; AB, Türkiye ile varılan anlaşma kapsamında, Avrupa’ya yönelik mülteci akınının durdurulması noktasında “büyük ilerleme” sağlandığını belirterek, geri kabul edilen mülteciler için şartların iyileştirilmesi konusunda Ankara’ya çağrıda bulundu.

Raporda şöyle denildi: “Türkiye’nin, uluslararası korumaya ihtiyacı olanların en çok gereksinim duyduğu desteği sağlamak için daha fazla çaba göstermesi gerekiyor.”

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, dün yaptığı açıklamada, vizesiz geçiş için öne sürdükleri şartları yumuşatmayacaklarını söylemişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AB Komisyonu, AB Vize, vizesiz avrupa, vizesiz avrupa seyahati,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları