Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vizesiz Avrupa için Türkiye’nin tamamlaması gereken 5 kriter

05 Mayıs, 2016 | 06:09

Vizesiz Avrupa Seyahati

Türkiye vatandaşlarına vizesiz Avrupa seyahatinin yolunu açacak vize muafiyeti konusunda Brüksel’den olumlu haber geldi.

AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, Türkiye’nin vize serbestisine yönelik koşulları yerine getirme konusunda etkileyici bir ilerleme kaydettiğini belirterek 5 kriterin daha tamamlamasını beklediklerini söyledi.

Vizesiz Avrupa için Türkiye’nin tamamlaması gereken 5 kriter ise şöyle:

1- Biometrik pasaportların kullanıma girmesi.

2- 1 Haziran’da geri kabul anlaşmasının hayata geçmesi.

3- Basın özgürlüğünün güçlendirilmesi.

4- Rüşvetle mücadele.

5- Bilgi güvenliği.

Vizesiz Avrupa seyahatini kapsayan ülkeler

Vize serbestisi sonrası biyometrik pasaport sahibi tüm vatandaşlar Schengen Bölgesi’ne 180 günde 3 aylık vizesiz giriş hakkı elde edecek. Vizesiz Avrupa seyahati, Almanya, Avusturya, Belçika, Çek cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya, İsveç, İsviçre, İzlanda, Letonya, Lihtenştayns, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan’ın yer aldığı Schengen Bölgesi’ni kapsayacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa seyahati, Biometrik pasaportları, Frans Timmermans, Schengen Bölgesi, Schengen vizesi, Vize serbestisi, vizesiz avrupa, vizesiz avrupa seyahati,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları