Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vizesiz Avrupa için Türkiye’nin tamamlaması gereken 5 kriter

05 Mayıs, 2016 | 06:09

Vizesiz Avrupa Seyahati

Türkiye vatandaşlarına vizesiz Avrupa seyahatinin yolunu açacak vize muafiyeti konusunda Brüksel’den olumlu haber geldi.

AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, Türkiye’nin vize serbestisine yönelik koşulları yerine getirme konusunda etkileyici bir ilerleme kaydettiğini belirterek 5 kriterin daha tamamlamasını beklediklerini söyledi.

Vizesiz Avrupa için Türkiye’nin tamamlaması gereken 5 kriter ise şöyle:

1- Biometrik pasaportların kullanıma girmesi.

2- 1 Haziran’da geri kabul anlaşmasının hayata geçmesi.

3- Basın özgürlüğünün güçlendirilmesi.

4- Rüşvetle mücadele.

5- Bilgi güvenliği.

Vizesiz Avrupa seyahatini kapsayan ülkeler

Vize serbestisi sonrası biyometrik pasaport sahibi tüm vatandaşlar Schengen Bölgesi’ne 180 günde 3 aylık vizesiz giriş hakkı elde edecek. Vizesiz Avrupa seyahati, Almanya, Avusturya, Belçika, Çek cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya, İsveç, İsviçre, İzlanda, Letonya, Lihtenştayns, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan’ın yer aldığı Schengen Bölgesi’ni kapsayacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa seyahati, Biometrik pasaportları, Frans Timmermans, Schengen Bölgesi, Schengen vizesi, Vize serbestisi, vizesiz avrupa, vizesiz avrupa seyahati,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları