Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vizeler kalktı turizme hareket geldi

12 Nisan, 2010 | 09:42

Bazı ülkelerden vizelerin kaldırılması, turizm sezonunu hareketlendirecek gibi görünüyor.

Son dönemde, hükümetin komşu ülkelerle yakınlaşma politikası doğrultusunda, bazı ülkelerle vizelerin kaldırması en çok turizmcilerin yüzünü güldürdü. Türkiye’deki belgeli konaklama tesisinin yüzde 25’ine, yatak sayısının yüzde 42’sine, mavi bayrak ödüllü plaj, marina ve yat sayısının ise yüzde 53’üne sahip Antalya, geçen yıl 8 milyon olan turist sayısını bu yıl 10 milyona çıkararak turist sayısında rekor kırmak istiyor.

Ege sahilleri için yeni bir turizm potansiyelinin doğduğu konuşulurken, geçen yıl 3 milyon 694 bin turistin gezdiği Doğu Karadeniz’e de bu yıl yaklaşık 4 milyon turistin gelmesi bekleniyor.

Ayrıca, şimdiye kadar, potansiyeli turizm açısından çok iyi değerlendiremeyen Bursa’nın da tanıtım açısından bazı düzenlemeler yapılıyor. Diyarbakır, Mardin ve Batman gibi doğu illerinin de 2010’da 3,5 milyon turiste ev sahipliği yapması öngörülüyor.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Batman Turizm, Diyarbakır Turizm, Mardin Turizm, Turist Vize, Turizm Doğu Karadeniz, Turizm Haberleri, Turizm Tatil Seyahat, Turizm Vize,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları