Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vizeler kalktı turizme hareket geldi

12 Nisan, 2010 | 09:42

Bazı ülkelerden vizelerin kaldırılması, turizm sezonunu hareketlendirecek gibi görünüyor.

Son dönemde, hükümetin komşu ülkelerle yakınlaşma politikası doğrultusunda, bazı ülkelerle vizelerin kaldırması en çok turizmcilerin yüzünü güldürdü. Türkiye’deki belgeli konaklama tesisinin yüzde 25’ine, yatak sayısının yüzde 42’sine, mavi bayrak ödüllü plaj, marina ve yat sayısının ise yüzde 53’üne sahip Antalya, geçen yıl 8 milyon olan turist sayısını bu yıl 10 milyona çıkararak turist sayısında rekor kırmak istiyor.

Ege sahilleri için yeni bir turizm potansiyelinin doğduğu konuşulurken, geçen yıl 3 milyon 694 bin turistin gezdiği Doğu Karadeniz’e de bu yıl yaklaşık 4 milyon turistin gelmesi bekleniyor.

Ayrıca, şimdiye kadar, potansiyeli turizm açısından çok iyi değerlendiremeyen Bursa’nın da tanıtım açısından bazı düzenlemeler yapılıyor. Diyarbakır, Mardin ve Batman gibi doğu illerinin de 2010’da 3,5 milyon turiste ev sahipliği yapması öngörülüyor.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Batman Turizm, Diyarbakır Turizm, Mardin Turizm, Turist Vize, Turizm Doğu Karadeniz, Turizm Haberleri, Turizm Tatil Seyahat, Turizm Vize,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları