Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vizeler kalktı; sıra gecelerinin repertuvarına Arapça şarkılar girdi

13 Ekim, 2010 | 15:30

Suriye ile vizenin kalkmasının ardından Suriyeli ziyaretçilerin akınına uğrayan Şanlıurfa’da ‘Sıra Gecesi’ ekiplerinin repertuvarları da değişti. Daha önceleri turistlere yalnız türkü söyleyen ‘Sıra Gecesi’ ekipleri, Suriye’den gelen turistleri de memnun etmek için repertuvarlarına Arapça şarkılar da koymaya başladı.

Harran Üniversitesi ile çeşitli konularda işbirliği yapılması için Şanlıurfa’da bulunan Suriye’nin El-Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Jack Mardini ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) tarafından ağırlandığı sıra gecesinde Arapça şarkılar seslendirildi.

Kendilerini ülkelerinde gibi hisseden Suriye’nin El-Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Jack Mardini ve beraberindeki heyet, ŞUTSO’nun düzenlediği sıra gecesinde de El Ruha Oteli’nin mağara bölümünde ağalar gibi ağırlandılar. Sıra Gecesinde Şahin Halhallı’nın Arapça söylenen şarkılara da eşlik eden El-Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Jack Mardini, memnuniyetini, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Osman Baysal’a aktardı.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, rektör yardımcıları Prof. Dr. Ziya Kılçık, Prof. Dr. Ercan Yeni ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim İletmiş, Kadir Kılıçoğlu, M.Recep Uğur ve ŞUTSO Genel Sekreteri M.Emin Bayaslan, Genel Sekreter Yardımcısı Faruk Yaşar’da hazır bulundu.

Suriye’nin El-Fırat Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Jack Mardini ve beraberindeki heyet onuruna verilen Sıra Gecesi ve yemeğin ardından ŞUTSO Başkan Vekili Osman Baysal ile Mardini bir birlerine hediyeler verdi.

Suriye El-Fırat Devlet Üniversitesi  ile Harran Üniversitesi arasında çeşitli konularda işbirliği yapılmasına yönelik imzalanan Erasmus Protokolü’nün Şanlıurfa’ya hayırlı uğurlu olmasını dileyen ŞUTSO Başkan Vekili Osman Baysal, iki ülke arasında son yıllarda gelişen işbirliğinin artarak devam edeceğini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Harran Üniversitesi, Prof. Dr. Ercan Yeni, Prof. Dr. Ercan Yeni HAberleri, Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, Prof. Dr. Ziya Kılçık, Suriye El-Fırat Devlet Üniversitesi, Suriye Vize, Suriye vize kalktı, Suriye Vizesi, ŞUTSO Başkan Vekili Osman Baysal, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türkiye Vize,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları