Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vize serbestisi darbe girişimine mi takıldı?

04 Ekim, 2016 | 08:02

Vize serbestisi darbe girişimine mi takıldı?

Türk vatandaşlarına vizesiz Avrupa seyahatinin kapısını açacak vize serbestisi uygulamsı, darbe girişimi nedeniyle askıya alınmış.

Bu ay yürürlüğe girmesi gereken vize serbestisi uygulamasının, barış sürecinin çökmesi ve darbe girişimi nedeniyle askıda kaldığı, anlaşmanın yapılmasının 2017 yılına kalamayacağı, kalması durumunda ise anlaşmanın uygulanmamış anlaşma statüsüne gireceği iddia edildi.

Cumhuriyet’te yer alan bir haberde ismi açıklanmayan ve ‘üst düzey’ olduğu belirtilen bir yetkilinin iddialarına göre, bu ay yürürlüğe girmesi gereken AB’ye vize serbestisi uygulaması, barış sürecinin sona ermesi ve ardından meydana gelen darbe girişimi nedeniyle askıda kaldı. Haberde kaynak gösterilen yetkilinin, anlaşmanın 2017’ye kalamayacağını belirterek, “Çöker demiyorum, yeniden oturup konuşmak gerekir, uygulanmamış anlaşma olur” dediği kaydedildi.

AB Büyükelçisi: 72 şart yerine getirilse de kurumlar itiraz edebilir

Türkiye’nin AB Büyükelçisi Selim Yenel, vize serbestisi için 72 şart yerine getirilse de AB kurumların itiraz edebileceği endişesi bulunduğunu belirterek “Bunun olmaması için Almanya, aynı zamanda birkaç başka ülke vize serbestisini kuvvetlice desteklemeli” diyerek, vize meselesinin 2017’ye kalmaması gerektiğini vurgulamıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AB Vize, AB vizesiz, Vize serbestisi, vize serbestisi uygulaması, vizesiz avrupa, vizesiz avrupa seyahati,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları