Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vize serbestisi darbe girişimine mi takıldı?

04 Ekim, 2016 | 08:02

Vize serbestisi darbe girişimine mi takıldı?

Türk vatandaşlarına vizesiz Avrupa seyahatinin kapısını açacak vize serbestisi uygulamsı, darbe girişimi nedeniyle askıya alınmış.

Bu ay yürürlüğe girmesi gereken vize serbestisi uygulamasının, barış sürecinin çökmesi ve darbe girişimi nedeniyle askıda kaldığı, anlaşmanın yapılmasının 2017 yılına kalamayacağı, kalması durumunda ise anlaşmanın uygulanmamış anlaşma statüsüne gireceği iddia edildi.

Cumhuriyet’te yer alan bir haberde ismi açıklanmayan ve ‘üst düzey’ olduğu belirtilen bir yetkilinin iddialarına göre, bu ay yürürlüğe girmesi gereken AB’ye vize serbestisi uygulaması, barış sürecinin sona ermesi ve ardından meydana gelen darbe girişimi nedeniyle askıda kaldı. Haberde kaynak gösterilen yetkilinin, anlaşmanın 2017’ye kalamayacağını belirterek, “Çöker demiyorum, yeniden oturup konuşmak gerekir, uygulanmamış anlaşma olur” dediği kaydedildi.

AB Büyükelçisi: 72 şart yerine getirilse de kurumlar itiraz edebilir

Türkiye’nin AB Büyükelçisi Selim Yenel, vize serbestisi için 72 şart yerine getirilse de AB kurumların itiraz edebileceği endişesi bulunduğunu belirterek “Bunun olmaması için Almanya, aynı zamanda birkaç başka ülke vize serbestisini kuvvetlice desteklemeli” diyerek, vize meselesinin 2017’ye kalmaması gerektiğini vurgulamıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AB Vize, AB vizesiz, Vize serbestisi, vize serbestisi uygulaması, vizesiz avrupa, vizesiz avrupa seyahati,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları