Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vize serbestisi darbe girişimine mi takıldı?

04 Ekim, 2016 | 08:02

Vize serbestisi darbe girişimine mi takıldı?

Türk vatandaşlarına vizesiz Avrupa seyahatinin kapısını açacak vize serbestisi uygulamsı, darbe girişimi nedeniyle askıya alınmış.

Bu ay yürürlüğe girmesi gereken vize serbestisi uygulamasının, barış sürecinin çökmesi ve darbe girişimi nedeniyle askıda kaldığı, anlaşmanın yapılmasının 2017 yılına kalamayacağı, kalması durumunda ise anlaşmanın uygulanmamış anlaşma statüsüne gireceği iddia edildi.

Cumhuriyet’te yer alan bir haberde ismi açıklanmayan ve ‘üst düzey’ olduğu belirtilen bir yetkilinin iddialarına göre, bu ay yürürlüğe girmesi gereken AB’ye vize serbestisi uygulaması, barış sürecinin sona ermesi ve ardından meydana gelen darbe girişimi nedeniyle askıda kaldı. Haberde kaynak gösterilen yetkilinin, anlaşmanın 2017’ye kalamayacağını belirterek, “Çöker demiyorum, yeniden oturup konuşmak gerekir, uygulanmamış anlaşma olur” dediği kaydedildi.

AB Büyükelçisi: 72 şart yerine getirilse de kurumlar itiraz edebilir

Türkiye’nin AB Büyükelçisi Selim Yenel, vize serbestisi için 72 şart yerine getirilse de AB kurumların itiraz edebileceği endişesi bulunduğunu belirterek “Bunun olmaması için Almanya, aynı zamanda birkaç başka ülke vize serbestisini kuvvetlice desteklemeli” diyerek, vize meselesinin 2017’ye kalmaması gerektiğini vurgulamıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AB Vize, AB vizesiz, Vize serbestisi, vize serbestisi uygulaması, vizesiz avrupa, vizesiz avrupa seyahati,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları