Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vize muafiyeti hakkında flaş iddia!

23 Mayıs, 2016 | 09:39

vize muafiyeti

Bild gazetesi, terörle mücadele yasasındaki değişiklik konusunda Türkiye ile müzakerelerde yaşanan tıkanma nedeniyle vize muafiyetinin 2017’den önce yürürlüğe giremeyeceğini iddia etti.

Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild, Alman hükümetinin Türk vatandaşlarına vize serbestisinin 2017 yılında tanınmasını beklediğini bildirdi.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre: Gazetenin hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberde, Almanya’nın vize muafiyetinin önceden planlandığı gibi 1 Temmuz’da yürürlüğe girmesini artık olası bulmadığı kaydedildi. Buna neden olarak, AB ile Türkiye arasında vize muafiyetinin koşulları konusunda müzakerelerin tıkanması ve müzakerelerin haziran ayı sonuna kadar sona erdirilemeyeceğinin görülmesi gösterildi.

Müzakerelerin tıkanmasının ana nedeninin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın reddettiği, terörle mücadele yasasındaki değişiklik talebi olduğu kaydedildi. Konunun Almanya Başbakanı Angela Merkel’in bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapacağı görüşmenin gündeminde öne çıkması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
A&B, Avrupa Birliği, Avrupa seyahati, Bild gazetesi, terörle mücade, vize muafiyeti, vizesiz avrupa, Vizesiz Turlar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları