Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vize konusunda Putin yine yan çizdi!

05 Nisan, 2018 | 11:19

Vize konusunda Putin yine yan cizdi

İki günlük ziyaret için Türkiye’ye gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, vize konusunda yine yan çizdi! Putin’in ziyareti esnasında Türklere vizelerin kaldırılıp kaldırılmayacağı konusunun iki liderin görüşmesinde somut bir adım atılmadığı anlaşıldı.

İki günlük ziyaret için Türkiye’ye gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, vize konusunda yine yan çizdi! Putin’in ziyareti esnasında Türklere vizelerin kaldırılıp kaldırılmayacağı konusunun iki liderin görüşmesinde somut bir adım atılmadığı anlaşıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türkiye’ye gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki görüşmede vize konusunun gündeme geldiği öğrenildi. İkilinin görüşmesinde Türklerin Rusya’ya vizesiz girebilmesi konusunda somut bir adım yine atılmazken, basın toplantısında konuşan Putin, Rusya’dan Türkiye’ye gelen turist sayısındaki hızlı artışa dikkat çekti.

Rus lider Putin, “Geçen sene 4.7 milyon Rus vatandaşı Türkiye’de tatil yaptı ve bu yıl rakamın 6 milyon civarında olabileceğini konuştuk. Bu bağlamda, vize rejiminin kaldırılmasını istişare ettik. Vizesiz seyahatlerin hangi belgelerle yapılabileceği üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Erdoğan’la birlikte ilgili birimlerin yöneticilerinin bu konudaki önerilerini dinledik.” şeklinde konuştu.

Erdoğan: Arzumuz vizesiz seyahat

İki ülke ilişkilerinde enerji sektöründe Akkuyu NGS projesinin yanı sıra doğalgaz konusunda Türk Akım Boru Hattı çalışmalarına devam edildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, ekonomik ilişkilerde turizm sektörüne dikkat çekti.

Türkiye’nin uzun zamandır talep ettiği vize serbestisi beklentisini de yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2017 yılında 4,7 milyon Rus turist sayısına ulaşıldı. Türkiye’yi ziyaret eden turistler arasında, Rusya Federasyonu’ndan gelen turistler birinci sıraya yerleşti. Bunun önümüzdeki yıl 6 milyon rakamına ulaşması bekleniyor. Vizesiz seyahatin bir an önce başlaması da arzumuzdur” şeklinde konuştu.

“2019 karşılıklı turizm yılı”

Türkiye’de ve Rusya’da gerçekleştirilecek “Kültür ve Turizm Yılı” etkinlikleri hakkında da bilgi paylaşan Erdoğan, “2019 yılında Türkiye’de ve Rusya’da gerçekleştirilecek Kültür ve Turizm Yılı etkinlikleri büyük önem taşıyor. Toplumsal Forumun Moskova Yunus Emre Kültür Merkezi ve Ankara’daki Rus Kültür Merkeziyle birlikte bu sürece katkı sağlayacağını da düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin yine yan çizdi, Rusya, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye, Vize serbestisi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları