Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vietnam’da King Kong Turizmi

18 Mart, 2017 | 10:01

king kong skull island vietnam

 

Vietnam’da King Kong Turizmi Projesi İle Turist Sayısını Arttırmayı Hedefliyor

Geçen hafta gösterime giren ‘King Kong; Skull Island’ isimli film kısa sürede dünya çapında 146 milyon dolarlık bir gişe hasılatı yaptığı bu kadar ilgi odağı olan filmin çekim yeri de Vietnam adalarıydı. Vietnam Turizm Bakanlığı film gösterime girmeden önce filmin çekildiği, UNESCO çevre koruması altında olan Quang Ninh, Ninn Binh ve Phong Nha-Ke Bang National Park üzerinde sinema platformu kurularak Vietnamlılara ve gelen turistlere Kong’u yerinde izleyin gibi bir proje başlattı. Bu proje ile bir çok kişi kurulan platformlar için bilet alarak ‘King Kong; Skull Island’ filmini çekimi yapılan yerde ilk kez izleme imkanı buldu.

Vietnam’lı Yetkililer’in King Kong’lu Tanıtım Projesi

Vietnam’lı yetkililer ‘King Kong’ figürünü kullanarak dünya’dan bir çok King Kong hayranını turizmi geliştirmek için kullanabileceklerini ve bunun ile ilgili çeşitli çalışmaların yapılmaya başlandığını açıkladılar. Vietnam’ın turizmde gelişmesi için büyük bir imkan olduğunu ve bu proje ile Vietnam’a olan ilginin daha çok artacağını ileri sürdüler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
King Kong, King Kong Skull İsland, Vietnam, Vietnam haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları