Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vietnam’da Geleneksel Müziğin Adresi Hanoi’de Bir Sokak

02 Mayıs, 2017 | 16:12
Ca Tru Vietnam

Ca Tru Vietnam

Vietnam’da Geleneksel Müziğin Adresi Hanoi’de Bir Sokak; Silver Street

Vietnam’da Hanoi şehrinde güzel bir pazar akşamı geçirmek ve şehrin atmosferini yakalamak isteyenler için Hanoi’nin en ünlü sokağı Silver Street sizlere farklı bir deneyim sunacaktır. Bu sokak turistlerin çok merak gösterdiği bir mekana ev sahipliği yapmaktadır. Bu sokak da şehrin keşmekeşinden ve seslerinden başka bir sesinde duyulduğu bir sokak.

Geleneksel Vietnam müziğine ev sahipliği yapan bu sokak’da bulunan ve Vietnam’ın en saygın müziklerinden olan Ca Tru’nun öteki dünya müziklerini duymazdan gelmeniz imkansız. Eski bir Vietnam geleneği olan bu müzik ve etkinlik 1000 yıllık bir kültür olma özelliğinde. UNESCO 2009 yılında “acil korunmaya muhtaç maddi olmayan kültürel miras” olarak “Dünya kültür mirası” listesine alındı. Dünya’nın her yerinde olarak Vietnam’da da genç nüfus geleneksel müziğe ilgisizliği ile bu müziğin yok olma ihtimali her geçen gün yükselmekte.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ca Tru, Geleneksel, Hanoi, Silver Street, Vietnam,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları