Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Vietnam’da Geleneksel Müziğin Adresi Hanoi’de Bir Sokak

02 Mayıs, 2017 | 16:12
Ca Tru Vietnam

Ca Tru Vietnam

Vietnam’da Geleneksel Müziğin Adresi Hanoi’de Bir Sokak; Silver Street

Vietnam’da Hanoi şehrinde güzel bir pazar akşamı geçirmek ve şehrin atmosferini yakalamak isteyenler için Hanoi’nin en ünlü sokağı Silver Street sizlere farklı bir deneyim sunacaktır. Bu sokak turistlerin çok merak gösterdiği bir mekana ev sahipliği yapmaktadır. Bu sokak da şehrin keşmekeşinden ve seslerinden başka bir sesinde duyulduğu bir sokak.

Geleneksel Vietnam müziğine ev sahipliği yapan bu sokak’da bulunan ve Vietnam’ın en saygın müziklerinden olan Ca Tru’nun öteki dünya müziklerini duymazdan gelmeniz imkansız. Eski bir Vietnam geleneği olan bu müzik ve etkinlik 1000 yıllık bir kültür olma özelliğinde. UNESCO 2009 yılında “acil korunmaya muhtaç maddi olmayan kültürel miras” olarak “Dünya kültür mirası” listesine alındı. Dünya’nın her yerinde olarak Vietnam’da da genç nüfus geleneksel müziğe ilgisizliği ile bu müziğin yok olma ihtimali her geçen gün yükselmekte.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ca Tru, Geleneksel, Hanoi, Silver Street, Vietnam,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları