Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venezuela’da sosyalist zafer

09 Aralık, 2013 | 15:41

Maduro

Latin Amerika ülkelerinden Venezuela’da iktidardaki Sosyalist Birlik Partisi (PSUV) dün yapılan yerel seçimlerden de zaferle ayrıldı. Sosyalistlerin oy oranı yüzde 50’yi buldu.

Nicolas MaduroVenezuela yerel seçimlerinde Hugo Chavez ve Nicolas Maduro’nun partisi sosyalist PSUV zafer kazandı.Venezuela’da dün yapılan yerel seçimlerden Chavez ve Maduro’nun partisi PSUV zaferle çıktı. 335 belediye başkanlığının belirlendiği seçimlerde oyların yüzde 97’si sayıldı, belediye başkanlıklarının yüzde 77’si kesinleşti. İktidardaki Sosyalist Birlik Partisi ve müteffikleri 257 belediyeden 196’sını kazanırken muhalif Demokratik Birlik İttifakı (MUD) 53, diğer partilerse 8 belediyeyi kazandı.

PSUV’un oy oranı yüzde 49,24, MUD’un ki ise 42,72 oldu. Venezuela’nın başkenti Caracas’ta ise seçimi PSUV adayı Jorge Rodriguez kazandı. Ülkenin ikinci ve üçüncü büyük kentleri Maracaibo ve Valencia’da ise ipi MUD göğüsledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hugo Chavez, Nicolas Maduro, sosyalist birlik partisi, sosyalistler, Venezuela, Venezuela seçim, Venezuela Seçimler, venezuela sosyalistler seçim, venezuela yerel seçimler,

Turizm Yorumları

 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları