Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Venezuela’da sosyalist zafer

09 Aralık, 2013 | 15:41

Maduro

Latin Amerika ülkelerinden Venezuela’da iktidardaki Sosyalist Birlik Partisi (PSUV) dün yapılan yerel seçimlerden de zaferle ayrıldı. Sosyalistlerin oy oranı yüzde 50’yi buldu.

Nicolas MaduroVenezuela yerel seçimlerinde Hugo Chavez ve Nicolas Maduro’nun partisi sosyalist PSUV zafer kazandı.Venezuela’da dün yapılan yerel seçimlerden Chavez ve Maduro’nun partisi PSUV zaferle çıktı. 335 belediye başkanlığının belirlendiği seçimlerde oyların yüzde 97’si sayıldı, belediye başkanlıklarının yüzde 77’si kesinleşti. İktidardaki Sosyalist Birlik Partisi ve müteffikleri 257 belediyeden 196’sını kazanırken muhalif Demokratik Birlik İttifakı (MUD) 53, diğer partilerse 8 belediyeyi kazandı.

PSUV’un oy oranı yüzde 49,24, MUD’un ki ise 42,72 oldu. Venezuela’nın başkenti Caracas’ta ise seçimi PSUV adayı Jorge Rodriguez kazandı. Ülkenin ikinci ve üçüncü büyük kentleri Maracaibo ve Valencia’da ise ipi MUD göğüsledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hugo Chavez, Nicolas Maduro, sosyalist birlik partisi, sosyalistler, Venezuela, Venezuela seçim, Venezuela Seçimler, venezuela sosyalistler seçim, venezuela yerel seçimler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları